piątek, 21 czerwca, 2024

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego każdego roku musi kupować ubezpieczenie OC. Wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników, przede wszystkim danych technicznych auta (marki, modelu, pojemności silnika, mocy, przebiegu) oraz danych samego kierowcy (doświadczenia za kierownicą, wieku, miejsca zamieszkania). Ponoszone koszty znacząco obniżają zniżki przyznawane na podstawie systemu bonus-malus. Zniżki przyznawane są przede wszystkim za bezszkodową jazdę i lata doświadczenia. Okazuje się, że w niektórych przypadkach można skorzystać ze zniżek wypracowanych przez męża lub żonę. Jak działają zniżki OC w małżeństwie? Sprawdź!

Zniżki OC w małżeństwie – w jakich sytuacjach można z nich skorzystać?

Zniżki OC w małżeństwie przysługują osobom, które spełniają przynajmniej jeden z dwóch warunków: mają wspólnotę majątkową albo oboje są współwłaścicielami samochodu. Drugi wariant przydatny okazuje się również dla młodych kierowców, którzy płacą za ubezpieczenie najwięcej. Wpisanie do dowodu rejestracyjnego innego współwłaściciela (na przykład rodzica, brata czy siostry) mającego na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę i lata praktyki jest popularnym zabiegiem pozwalającym znacząco obniżyć koszty ubezpieczenia.

Na jaką zniżkę możesz liczyć?

Zastanawiasz się, ile zaoszczędzisz na polisie, ubezpieczając wóz współdzielony z żoną lub mężem? Wysokość ulgi na ubezpieczenie OC nie jest stała. Rabat naliczany przy kupnie ubezpieczenia wyliczany jest indywidualnie dla każdego klienta. Przeważnie za cały rok bezszkodowej jazdy dany kierowca otrzymuje ulgę na podstawowe ubezpieczenie na poziomie 10%. Spowodowanie kolizji w większości przypadków równoznaczne jest z utratą zniżek.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu https://dziennikelblaski.pl/1053513