czwartek, 20 czerwca, 2024

Ubezpieczenie własnego samochodu to dzisiaj zarówno kwestia obowiązku, jak i pewnej wygody – w Polsce obowiązuje nas prawo mówiące o tym, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobligowany jest do posiadania polisy OC. Czy poza polisą odpowiedzialności cywilnej warto zakupić inne ubezpieczenie? Jakie są koszty takich polis?

Ubezpieczenie wymagane przez prawo – OC

Ubezpieczenie samochodu, w zależności od konkretnej polisy, pozwala nam na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez nas na drodze lub też na pozyskanie pieniędzy na naprawę naszego samochodu. W Polsce obowiązkowa jest polisa OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na opłacenie naprawy uszkodzonych samochodów, ale też kosztów leczenia osób poszkodowanych. Polisa OC wymagana jest na każdy pojazd mechaniczny: zarówno samochody, jak i motocykle, quady, ciągniki. Brak polisy OC sprawia, że poruszamy się po drogach nielegalnie, a podczas kontroli z pewnością dostaniemy adekwatny mandat. Gdzie kupimy ubezpieczenie samochodu tego typu? Wszelkie agencje ubezpieczeniowe zaproponują nam polisę OC – dodatkowo możemy również skorzystać z opcji wykupu polisy przez Internet: to spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Ile kosztuje polisa OC?

Czy wiesz, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej nie ma stałej ceny? Kupując te polisę uwzględnianych jest wiele czynników – w tym nasz wiek i doświadczenie jako kierowca, wiek i marka samochodu, posiadane zniżki. Pamiętajmy o tym, że polisa ma ważność roku – warto pamiętać o tym, aby przed zakończeniem jej ważności zakupić nową, roczną polisę. Możemy też zainteresować się zakupem dodatkowych polis – AC i Assistance. Polisy te pozwolą na lepszą ochronę naszego samochodu oraz na możliwość wezwania pomocy podczas awarii samochodu.

 

 

Tags: ,

Related Article

Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://dziennikelblaski.pl/1053513