sobota, 13 lipca, 2024

Bezalkoholowe piwo to takie, które w swoim składzie posiada mniej niż 0,5% alkoholu w stosunku do całej objętości. Są to więc śladowe lub nawet zerowe ilości, które nie wpływają negatywnie na organizm.

Charakterystyka piwa bezalkoholowego

Jest ono wyrabiane w ten sam sposób co wersja z alkoholem, z tą różnicą, że w odpowiednim momencie, fermentacja jest przerywana, co uniemożliwia wytworzenie alkoholu. Dzięki temu piwo zawdzięcza swój smak oraz praktycznie takie same związki.

Proces dealkoholizacji rozpoczynany jest od przygotowania ekstraktu słodu i zboża o zawartości poniżej 14%, a następnie zagotowaniu go do uzyskania brzeczki, po czym dodaje się chmiel i napowietrza. Następnie dodaje się zawiesinę drożdży, w celu uzyskania około od 80 – 180 mln komórek na mililitr. Następuje fermentacja w temperaturze 3 – 10 stopni Celsjusza, która trwa nawet do 40 godzin. Kolejnym etapem po fermentacji, jest usunięcie drożdży z brzeczki, którą filtruje się i poddaje elektrolizie. W końcu doprowadza się stężenie alkoholu do wybranego poziomu, dzięki wodzie gazowanej. Tak przygotowany napar poddaje się starzeniu, na okres co najmniej doby.

Alkoholowe kontra bezalkoholowe

Piwo bezalkoholowe jest źródłem przeciwutleniaczy i antyoksydantów, w dodatku ma znacznie obniżoną wartość kaloryczną. Jest nawet zalecane w niewielkich ilościach. Ma moczopędne właściwości, wypłukuje sól, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych i przyśpiesza trawienie.

Jest rozsądnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą spożywać alkoholu np. sportowców, ciężarnych, chorych, przyjmujących leki lub kierowców. Walory smakowe i zdecydowanie lepszy wpływ na organizm, powinny być wystarczającym argumentem do zrezygnowania z klasycznej wersji.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepiebezalkoholowe.com

Na co postawić?

Piwo bezalkoholowe jest świetną alternatywą, jeśli mamy ochotę napić się na imprezie, czy zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Jeżeli chcemy uniknąć każdemu znanego kaca na drugi dzień, odpowiedź jest prosta.

W przypadku osób będących na diecie, również jest ono lepszym rozwiązaniem. Idąc na imprezę zazwyczaj ciężko jest odmówić sobie napicia się piwa, dlatego nie musimy tego robić. Warto również dodać że część piw bezalkoholowych ma status napojów izotonicznych, bogatych w witaminy z grupy B i mikroelementy, a więc są bezpieczne także dla osób aktywnych fizycznie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article