sobota, 13 lipca, 2024

W dzisiejszych czasach wielu z nas korzysta ze wspomagania w postaci przeróżnych suplementów diety. Pomagają nam w szybszej regeneracji organizmu oraz poprawiają zdolności naszego mózgu. Jedną z takich ciekawych roślin, które potrafią dodać energii, jest eleuterokok kolczasty.

Czym jest eleuterokok kolczasty?

Pomimo że ta nazwa nie jest zbyt popularna, to żeń-szeń syberyjski zna praktycznie każdy. Jest to podręcznikowa nazwa dla tej rośliny. Jest to doskonale działający adaptogen, który stosowany jest od dziesiątek lat w medycynie ludowej różnych kultur. W naszym kraju dostępny jest bez recepty w postaci kapsułek z ekstraktem. Bardzo często połączony jest z innymi rodzajami żeń-szenia, co podnosi jego skuteczność.

Jak szybko działa eleutherococcus?

Wszystko zależy od dawek, jakie zastosujemy oraz od organizmu. W większości przypadków adaptogeny potrzebują około 2 do 4 tygodni na nasycenie organizmu oraz rozpoczęcie działania. Kurację należy utrzymywać przez kilka tygodni, po czym możemy zrobić niewielką przerwę i ponownie zacząć zażywać eleutherococcus.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania eleuterokoka kolczastego?

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania tej rośliny i suplementów z jej zawartością jest podwyższone ciśnienie tętnicze. Eleuterokok kolczasty może powodować lekkie podwyższenie ciśnienia krwi, co w połączeniu z wrodzonym nadciśnieniem może niekorzystnie wpływać na organizm osoby zażywającej eleuterokok.

Kiedy zażywać żeń-szeń?

Suplementy diety z dodatkiem tej rośliny pomagają w przezwyciężeniu m.in. okresów słabszego nastroju oraz spadku wigoru, oraz energii. Suplement dedykowany jest osobom aktywnym, które potrzebują poprawić swoje osiągi w pracy oraz życiu codziennym.

Eleuterokok kolczasty pozytywnie wpływa na cały organizm, m.in. męską potencję więc często znajduje się w składzie leków i suplementów poprawiających tę sferę męskiego życia.

Przed rozpoczęciem kuracji tą rośliną warto zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami, które znajdziemy na ulotce. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów zawierających różne odmiany żeń-szenia oraz witaminy i minerały. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszego portfela oraz zdrowia.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article