czwartek, 20 czerwca, 2024

W poszukiwaniu ciekawych lokalizacji i nowych doznań warto zainteresować się… polskimi winnicami! Okazuje się, że nie tylko Francuzi czy Włosi posiadają doskonałą historię winiarską – w Polsce bez trudu znajdziemy miejsca, gdzie od dziesięcioleci działają winnice z doskonałymi produktami do zaoferowania. Jak w praktyce wygląda zwiedzanie winnicy w Polsce? Gdzie należy się udać?

Winnice lubuskie – skarb na mapie Polski!

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby zapoznać się z polską historią winobrania jest udanie się do województwa lubuskiego, gdzie czekają na nas liczne winnice i specjaliści, którzy chętnie opowiedzą nam o wyjątkowym trunki, jakim jest polskie wino. Winnice lubuskie dostępne są dla zwiedzających i chętnych, np. pod postacią jednodniowych wycieczek organizowanych przez lokalne biura podróży. Koszt wycieczki obejmuje przyjazd autokarem, opiekę przewodnika i oczywiście oprowadzanie po terenie wybranej winnicy, w której czekają na nas właściciele. W trakcie takiej wycieczki zostaniemy oprowadzeni nie tylko po polach obsadzonych winoroślą, ale również po samych winnicach, gdzie zapoznamy się z procesem tworzenia wysokiej jakości win. Dla chętnych możliwe jest również zorganizowanie degustacji w towarzystwie właścicieli winnic, którzy wytłumaczą nam przede wszystkim jak prawidłowo smakować i testować wino. Degustacja pozwoli nam na wyczucie subtelnych różnic pomiędzy różnymi gatunkami win.

Pomysł na zwiedzanie Polski szlakiem winnym

Wycieczki do polskich winnic to doskonała alternatywa do dalekich wyjazdów do Francji czy Włoch. Na własnych terenach poznamy wyjątkowe szczepy oraz tajniki, w jaki sposób obchodzić się z winoroślą. Jednodniowa wycieczka pozwoli nam odetchnąć od codziennych trosk i zanurzyć się w zupełnie nowy, nieznany nam świat i pracę winnic.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/