czwartek, 30 maja, 2024

Pokój w stylu skandynawskim – salon, sypialnia, pokój dzieci, czy nawet przedpokój – cieszy się coraz większym uznaniem wśród architektów wnętrz, którzy wykorzystują go często w swoich inspiracjach. Jeżeli chcemy pokazać swoje powiązania z naturą, to koniecznie powinniśmy postawić na taki wystrój.

Pokój w stylu skandynawskim – naturalne dodatki

Pokój w stylu skandynawskim bardzo często kojarzony jest z chłodem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem sama Skandynawia jest miejscem zimnym przez większą część roku. Nie oznacza to jednak faktu, że nie można takiego wystroju wnętrz ocieplić. Pomogą nam w tym naturalne dodatki, jak chociażby drewno w jasnej tonacji, które może być zastosowane na podłodze lub można je wykorzystać na ścianach. Warto wykorzystać również wełniane, lniane i bawełniane materiały z których mogą być wykonane koce, pufy. Ciekawie będą wykonały w takim pomieszczeniu ręcznie wykonane pledy narzucone na łóżko.

Jasność dookoła

Pokój w stylu skandynawskim musi jednak przede wszystkim być bardzo jasny. Powodem wykorzystania tych kolorów jest wspomniana już wcześniej Skandynawia, skąd wywodzi się ten styl, gdzie zawsze jest bardzo zimno i gdzie nie ma słońca w dużej mierze. W związku z depresyjną aurą za oknem Skandynawowie postanowili w ten sposób chociaż trochę rozjaśnić sobie codzienny byt w domach. Wskazanym jest więc użycie bieli, kremowych odcieni, jak również bardzo delikatnych, pudrowych szarości, które idealnie nadają się zarówno do dużych oraz do małych pomieszczeń mieszkalnych. 

Tags: ,

Related Article