czwartek, 20 czerwca, 2024

Ciekawe ile osób zna znaczenie słowa hammam? Zapewne jest ich sporo, gdyż hammam cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Zwłaszcza wśród turystów odwiedzających w wakacje Turcję. Tam hammam jest czymś tradycyjnym i niemal obowiązkowym. I trzeba wiedzieć, że w Polsce znany jest też pod nazwą łaźnia turecka. Prawdziwy hammam to nie tylko miejsce, w którym możemy spędzić godziny na zabiegach pielęgnacyjnych. To także zazwyczaj niewielkie cudo architektoniczne. Sufit w postaci kopuły, ładne wnętrza, wykończenia z marmuru. To tutaj toczy się życie towarzyskie. Tutaj ludzie się spotykają i rozmawiają. Wszystko przy okazji zabiegów kosmetycznych.

Podstawowe zalety hammamu

Podstawową funkcją łaźni tureckiej jest pielęgnacja ciała. Jej podstawową zaletą jest natomiast fakt, że podczas pobytu w niej ciało systematycznie się nagrzewa. Co z kolei odpowiada za poprawę funkcji regeneracyjnych organizmu. Pobyt w łaźni tureckiej jest zalecany zwłaszcza dla ludzi, którzy trenują, ciężko pracują, przeszli jakieś urazy. Zwłaszcza osoby, które nadwyrężają swoje mięśnie, czyli sportowcy czy też pracownicy fizyczni powinni z niej korzystać. I tak dzieje się w Turcji.

Pobyt w hammamie odpowiada za łagodzenie zmęczenia oraz stresu. Wspomaga też usuwanie kwasu mlekowego z przeciążonych mięśni. Reguluje krążenie krwi a także odpowiada za ułatwienie odchudzania. Dzieje się tak, gdyż pobyt w hammamie korzystnie wpływa na rozszczepianie komórek tłuszczowych. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że związane jest to z ułatwieniem odchudzania.

Dlaczego turyści tak chętnie korzystają z hammamu?

Pora też wyjaśnić tą, swego rodzaju, tajemnicę. Dlaczego kluczowym elementem pobytu w Turcji, jest wakacyjna wizyta w hammamie? To akurat jest bardzo proste. Podczas pobytu w łaźni tureckiej jesteśmy poddawani działaniu wysokiej temperatury i wysokiej wilgotności. Przez to, otwierają się pory w skórze. Na dodatek, dzięki temu, łatwiej jest usunąć martwy naskórek. Co robi się właśnie podczas wizyty w hammamie. Dzięki temu późniejsza opalenizna będzie znacznie intensywniejsza i trwalsza. I to jest właśnie wyjaśnienie tej tajemnicy. Chodzi po prostu o opaleniznę. Przynajmniej w przypadku większości turystów, którzy się wybierają do hammamu zaraz po przylocie do Turcji.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ Stolik nocny z półką w stylu loft https://beesafe.pl/porady/male-tablice-rejestracyjne/