czwartek, 20 czerwca, 2024

Styl skandynawski na dobre zagościł już w wielu domach i cieszy się niesłabnącą popularnością. Skandynawskie meble cenione są przede wszystkim za funkcjonalność, uniwersalność oraz naturalne rozwiązania. Kolor biały oraz szary z dodatkiem czarnego czy odrobiny antracytu w połączeniu z jasnym drewnem wygląda znakomicie w każdej szerokości geograficznej i w każdym świetle. Do tego wystarczy kilka dodatków w nieco żywszych kolorach, aby wnętrze wyglądało doskonale. Styl skandynawski pozwala na stosowanie różnych rozwiązań aranżacyjnych, a co więcej świetnie łączy się ze stylem industrialnym.

 

Meble skandynawskie we wnętrzu industrialnym

Elementy stylu skandynawskiego często przenikają do stylu industrialnego. Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe, wszak industrializm to fabryki, a nie natura, ale okazuje się, że rozwiązania te są jak najbardziej zgodne z ideą recyklingu. Tym samym oba style mają u swych podstaw dbałość o środowisko.

Meble oraz dodatki w stylu industrialnym są pozbawione zbędnych ozdób i proste. Najczęściej dostępne są w kolorze stali lub czerni, a te barwy świetnie wyglądają w jasnych, przestronnych wnętrzach. Z kolei skandynawskie meble świetne wyglądają z dodatkami w stylu industrialnym – metalowe kosze na drewno czy klosze na lampy świetnie podkreślają nieco surowy, ale jednocześnie ciepły styl skandynawski.

 

Skandynawskie meble w eleganckiej wersji

Skandynawskie meble najczęściej kojarzą się z prostymi formami, a tymczasem styl ten ewoluował i obecnie coraz modniejszy jest tzw. scandi chic. Wybór firm, dodatków i kolorów jest bardzo duży, dlatego łatwo można urządzić każde wnętrze w tym stylu.

Cechy charakterystyczne eleganckich mebli w stylu skandynawskich to złote elementy, np. pozłacane metalowe nóżki foteli czy drobnych mebli, a także stolików kawowych. Scandi chic to również duże poduchy oraz skóry z miękkim, długim włosiem, które świetnie wyglądają np. przed kominkiem.

 

Tags: ,

Related Article

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ Industrialna półka typu loft do łazienki