piątek, 21 czerwca, 2024

Poprawianie swojej urody w salonach medycyny estetycznej nie jest dzisiaj niczym zaskakującym. Możliwości medycyny estetycznej są olbrzymie. Poprzez zastosowanie bezpiecznych substancji takich jak kwas hialuronowy czy też toksyna botulinowa możliwe jest spłycenie zmarszczek, wyostrzenie owalu twarzy, jak również powiększenie ust. Czy takie zabiegi są bezpieczne?

 

Możliwości medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej znane są od dziesięcioleci – dzisiaj stały się naprawdę popularne za sprawą atrakcyjnych cen oraz doskonałych rezultatów. Poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego możliwe jest widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych, zmarszczek palacza i innych w kilkanaście minut. Działanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne dla naszego organizmu – nie powoduje on uczuleń, alergii. Po ok 9-12 miesiącach jest on naturalnie usuwany, a sam zabieg można powtórzyć.

Modelowanie ust to kolejny, chętnie wykonywany zabieg. Polega on na zastosowaniu kwasu hialuronowego w czerwieni warg. Po zabiegu są one pełniejsze, a ich kontur jest bardziej zarysowany. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się ok 9-12 miesięcy.

 

Toksyna botulinowa – pozbądź się zmarszczek!

Toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem, to substancja upośledzająca proces przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Zastosowanie botoksu pozwala więc na rozluźnienie konkretnych partii mięśni i widoczne wygładzenie zmarszczek. Skóra jest bardziej zrelaksowana i gładsza. Efekty zastosowania botoksu widoczne są po kilku dniach i utrzymują się kilka miesięcy.

 

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Zdecydowanie tak. Każdy pacjent przed zabiegiem przechodzi dokładny wywiad lekarski, podczas którego eliminowane są wszelkie przeciwwskazania. Przed samym zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana kremem, przez co wszelkie niemiłe doznania zostają zminimalizowane do zera.

Tags: , , , ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/