piątek, 21 czerwca, 2024

Własny dom to olbrzymia inwestycja – podstawą jest nabycie ziemi, kolejno rozpoczęcie przygotowań do budowy. Po postawieniu budynku musimy również zająć się jego wnętrzem, a z czasem i ogrodem. Koszty mogą być olbrzymie! Alternatywą może być kupienie domu od dewelopera, jednak i w tym przypadku musimy liczyć się z olbrzymimi kosztami. Czy istnieją inne opcje budowy domu dla nas? Tak – warto zainteresować się budownictwem szkieletowym!

Wybudowanie domu w kilka miesięcy jest możliwe!

Domy szkieletowe znamy przede wszystkim z pocztówek z Norwegii czy Szwecji – kojarzą nam się z ciepłem, kominkiem wewnątrz. Faktem jest, że do polski niedawno dotarła moda na takie domy, jednak ich elegancja nie jest jedynym, co skłania nas do tej inwestycji. Podstawą jest cena, która może okazać się o 35% niższa niż w przypadku klasycznych domów murowanych.
W Polsce działa obecnie wiele firm oferujących budowę domu z drewna, jedną z nich jest mawit.com.pl. Firma zaoferuje nam przede wszystkim szeroki wybór interesujących projektów domów jednorodzinnych, zarówno parterowych z możliwością zabudowania poddasza, jak i piętrowych. To, co wyróżnia projekty tych domów to fakt, że wewnątrz znajdziemy wiele wolnej przestrzeni oraz naturalnego światła.

Co powoduje, że decydujemy się na dom z drewna?

Przede wszystkim kusi na możliwość szybkiej budowy. Firmy zapewniają, że taki dom powstanie od 2 do 8 miesięcy, w zależności do tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Istotne jest także to, że dom w konstrukcji drewnianej jest po prostu tańszy. Wiele osób podkreśla, że domy drewniane budowane są zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Taki dom w przyszłości sprawi, że będziemy płacić znacznie mniej za ogrzewanie! Dom z drewna to oszczędności na wielu płaszczyznach!

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ https://beesafe.pl/porady/winiety-slowacja/