czwartek, 30 maja, 2024

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To w niej regenerujemy siły po ciężkim dniu w pracy. Najważniejszym elementem, który się w niej znajduje jest łóżko – w jaki materac powinno być wyposażone, aby zapewniło nam komfortowy odpoczynek? Jakie materace na wymiarsprawdzą się najlepiej?

Materace na wymiar– hit czy kit?

Materace na wymiarmają jedną, ogromną zaletę – są dostępne w każdym rozmiarze – dzięki temu są świetnym rozwiązaniem w przypadku łóżek o niestandardowych wymiarach.  Sam wybór typu materaca może sprawić trudności niedoświadczonemu użytkownikowi. Większość z nas popełnia bowiem ogromny błąd i decyduje się na zakup twardego materaca sprężynowego. Dlaczego jego zakup jest złym rozwiązaniem? Utrudnia przepływ krwi w organizmie i sprawia, że część lędźwiowa pleców jest niewystarczająco podparta, co może powodować bóle oraz odrętwienia.

Czy warto zdecydować się na zakup materaca o standardowych rozmiarach?

Mając łóżko o popularnym rozmiarze nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zdecydować się na zakup standardowego materaca. Są one zazwyczaj dostępne w kilku wariantach – w przypadku materacy dwuosobowych są to: 160 x 200 centymetrów, 140 x 200 centymetrów oraz 180 x 200 centymetrów, natomiast w przypadku materacy jednoosobowych najpopularniejszym rozmiarem jest 90 x 200 centymetrów.

Materace na wymiar– jaki typ materaca będzie najbardziej odpowiedni?

Na rynku dostępnych jest wiele typów materacy, dlatego o pomoc w wyborze najbardziej optymalnego najrozsądniej jest poprosić wykwalifikowanego specjalistę.

Tags: ,

Related Article