czwartek, 30 maja, 2024

Szukając inspiracji na niebanalny wystrój tarasu, warto zwrócić uwagę na propozycje topowych projektantów. Jednymi z najchętniej wybieranych są nowoczesne meble rattanowe na taras. Co warto wiedzieć o meblach z rattanu? Czy wymagają one specjalnej troski?

Nowoczesne meble rattanowe na taras – jak są tworzone?

Wykreowanie miejsca wypoczynkowego na tarasie jest dzisiaj naprawdę proste. Olbrzymi wybór mebli ogrodowych oraz dodatków sprawiają, że możliwe jest ciekawe zaaranżowanie zarówno mniejszych, jak i większych przestrzeni. Jedną z topowych propozycji są nowoczesne meble rattanowe na taras. Rattan jest doskonale znany polskim użytkownikom, jednak od wielu lat znacząco zmniejsza się jego wykorzystanie w celu ochrony środowiska. Nowoczesne meble rattanowe na taras tworzone są z pnączy pozyskiwanych wyłącznie w etyczny sposób, z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że nie zaburza się naturalnego środowiska. Warto również dodać że wszystkie meble rattanowe są wyplatane ręcznie, co nadaje im niebanalnego i niepowtarzalnego charakteru.

Jak wykorzystać nowoczesne meble rattanowe na taras?

Nie ma wątpliwości, że nowoczesne meble rattanowe na taras to jedna z ciekawszych propozycji. Meble takie projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami. Ich konstrukcje opierają się na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, siedziska i oparcia tworzone są z pnączy rattanowych. Takie krzesła rattanowe rewelacyjnie prezentują się w zestawieniu z nowoczesnym stołem z drewnianym blatem. Jak dbać o nowoczesne meble rattanowe na taras? Przede wszystkim warto pamiętać, że rattan nie lubi wilgoci. Na czas jesieni i zimy meble rattanowe powinny być schowane w miejscu przewiewnym i suchym. Dzięki temu na długi czas zachowają doskonały wygląd.

 

Tags: ,

Related Article