piątek, 21 czerwca, 2024

Lifting bez skalpela może być równie skuteczny, jak zabieg chirurgiczny. Wypróbuj lifting HIFU i ciesz się spektakularnym odmłodzeniem.

Lifting bez skalpela – jak odmłodzić skórę w nieinwazyjny sposób?

Jeszcze do niedawna skuteczne odmładzanie skóry nie istniało bez użycia inwazyjnych metod. Na przestrzeni lat się to zmieniło i obecnie możemy skorzystać z wielu, niechirurgicznych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na pozbycie się zmarszczek i poprawę napięcia skóry. Jednym z nich jest lifting bez skalpela z użyciem technologii HIFU.

Czy lifting bez skalpela jest możliwy?

Dzięki prężnemu rozwojowi nowoczesnych technologii skuteczny lifting bez skalpela jest jak najbardziej możliwy. W przeciwieństwie do metod chirurgicznych nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jedynym minusem jest to, że dla uzyskania optymalnych efektów potrzebna jest zwykle seria powtórzeń oraz regularne wykonywanie zabiegów przypominających.

Znakomitym przykładem liftingu bez skalpela, z którego można skorzystać w warszawskiej Klinice Miracki, jest zabieg HIFU (ang. High-Intensity Focused Ultrasound), wykorzystujący zaawansowaną technologię ultradźwięków o wysokiej intensywności, której celem jest napinanie i lifting skóry. Redukuje takie oznaki starzenia, jak wiotkość i zmarszczki, a także wpływa na poprawę kolorytu skóry. To, co wyróżnia lifting HIFU spośród innych nieinwazyjnych zabiegów na twarz, to jego wysoka skuteczność. Bardzo często już po jednym zastosowaniu przynosi satysfakcjonujące efekty i nie trzeba wykonywać go w seriach. Dla zintensyfikowania i przedłużenia efektów można zdecydować się na tzw. zabiegi przypominające wykonywane mniej więcej raz w roku.

Lifting HIFU – napinanie skóry za pomocą ultradźwięków

Lifting bez skalpela wykonywany jest przez lekarza lub kosmetologa. W większości przypadków znieczulenie nie jest konieczne. Przed rozpoczęciem zabiegu, specjalista wykonujący zabieg odtłuszcza skórę, a następnie nanosi na nią cienką warstwę żelu podobnego do tego stosowanego podczas USG. Następnie przesuwa głowicą urządzenia po obszarze poddawanym zabiegowi. Może to być twarz, podbródek lub inna część ciała, wymagająca intensywnego ujędrnienia lub wyszczuplenia. Specjalista ma możliwość precyzyjnego dobrania parametrów do każdego obszaru.

Ultradźwięki mają ograniczony zasięg i mogą kumulować się w skórze na różnych głębokościach: od 2 do 4,5 mm w przypadku zabiegów na twarz oraz 6 mm w przypadku zabiegów na ciało. Oddziałują na trzy warstwy: skórę właściwą, tkankę tłuszczową i powięź mięśniową, dzięki czemu są bardzo skuteczne w napinaniu skóry. Jednocześnie są mało inwazyjne i nie uszkadzają naskórka. Zabieg powoduje odczucie lekkiego dyskomfortu. W niektórych przypadkach może występować miejscowe uczucie wzmożonego ciepła. Jeśli masz niski próg bólu, możesz poprosić lekarza o zastosowanie znieczulającego żelu.

Jak lifting ultradźwiękowy poprawia kondycję skóry?

Zabieg, w którym zastosowano technologię HIFU umożliwia wyjątkowo efektywny lifting bez skalpela. Wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa w skoncentrowany i precyzyjny sposób przenika w głąb skóry i rozpoczyna w niej proces termokoagulacji. W tkance błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne. Rozgrzana skóra rozpoczyna intensywne namnażanie kolagenu i elastyny, włókna obkurczają się, nadając skórze jędrność, natomiast komórki tłuszczowe zostają rozbite. Pierwsze wizualne efekty zauważa się bezpośrednio po terapii – skóra staje się gładka i sprężysta. Proces odnowy włókien kolagenowych jednak trwa dłużej – przez około 2–6 miesięcy. Dzięki temu, że działanie liftingu bez skalpela opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w organizmie, pacjent wygląda jak ulepszona wersja siebie, a nie jak inna osoba. 

W razie innych pytań dotyczących liftingu twarzy skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , , , ,

Related Article

No Related Article

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/