piątek, 21 czerwca, 2024

Wakacje to czas kiedy z utęsknieniem czekamy na urlop. A ten wiąże się z wypadami na plażę, a to wiąże się ze zwiększoną ekspozycją na promienie słoneczne… Jak się przed nimi chronić? Oto kilka praktycznych wskazówek dla każdej plażowiczki

Ochrona to podstawa

O szkodliwości promieniowania UV mówi się głośno od wielu lat. Specjaliści informują, że nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może spowodować zwiększenie prawdopodobieństwo zachorowania na czerniaka, czyli raka skóry. promieniowanie UV przyśpiesza także starzenie się naszej skóry. Jak się przed nim bronić? Kosmetyk z wysokim filtrem to absolutna podstawa. Nasmarujmy nasze ciało przed wyjściem na dwór i poczekajmy aż kosmetyk dobrze się wchłonie. Pamiętajmy też, że warstwa ochronna się ściera, dlatego trzeba powtarzać aplikację kilka razy dziennie. Warto też używać specjalnego sztyftu z filtrem do ust.

Bezpieczna elegantka – kostiumy kąpielowe dla pań

Nie możemy też zapominać o odpowiednim stroju. Wybierajmy nieco bardziej zabudowane kostiumy kąpielowe. Im mniejsza powierzchnia ciała narażona jest na promieniowanie słoneczne, tym lepiej dla nas.

Pamiętajmy też o okularach słonczych. One również powinny mieć odpowiednie filtry. Pamiętajmy, że słońce bardzo mocno odbija się od wody i piasku. A to może bardzo podrażniać nasz wzrok.

Okulary przydadzą nam się też gdy wieje wiat. Ochronią oczy przed różnego rodzaju drobinkami.

Warto też zabrać ze sobą kapelusz. Zwłaszcza w największe upały. Ten niezwykle elegancki element naszej garderoby chroni naszą głowę przed nadmiernym przegrzaniem. Im większe rondo kapelusza tym bezpieczniej dla nas.

Środki bezpieczeństwa dla każdego

W czasie urlopu warto zachować pewne zasady bezpieczeństwa. Po pierwsze w upały starajmy się jak najwięcej pić. Niech to będzie woda lub napoje izotoniczne. Unikajmy alkoholu, mocnej kawy, herbaty, a także słodkich napojów gazowanych typu cola. One sprzyjają odwodnieniu naszego organizmu. Najbezpieczniej będzie jeśli zawsze będziemy mieć przy sobie butelkę z wodą. W upalne dni najlepiej popijać ją drobnymi łykami co kilkanaście minut.

W czasie największego nasłonecznienia unikajmy wychodzenia z domu. A jeśli chcemy mimo to przebywać na świeżym powietrzu, to zdecydowanie wybierajmy zacienione miejsca.

Wybierajmy przewiewne ubrania w jasnych kolorach. Idealne tkaniny to na przykład bawełna, len, jedwab czy wiskoza. Unikajmy tkanin syntetycznych takich jak poliester.

Gdy tylko zauważymy objawy udaru cieplnego u siebie lub u kogoś bliskiego, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/ https://beesafe.pl/porady/eurowinieta/ Drewniano stalowy hoker w stylu loft