czwartek, 30 maja, 2024

Jeśli wierzyć statystykom, kobiety radzą sobie na drogach lepiej niż mężczyźni. Osoby złośliwe natychmiast dodają, że dzieje się tak dlatego, że jest ich za kierownicą samochodów mniej, okazuje się jednak, że jest to obecnie mit.

Owszem, panowie ciągle jeszcze chętniej przystępują do egzaminu na prawo jazdy, szkoła prawa jazdy w Warszawie już od lat notuje jednak systematyczny wzrost liczby kursantek.

Okazuje się przy tym, że już na etapie szkoły, która ma uczyć kierowania samochodem, kobiety wykazują się zachowaniami innymi niż te, które są charakterystyczne dla mężczyzn. Samego wyboru dokonują w sposób zdecydowanie bardziej odpowiedzialny nawet, jeśli zajmuje im to również więcej czasu. W Warszawie na liście szkół, które są przez nie wybierane szczególnie chętnie, wysokiej miejsce zajmuje ta, którą prowadzi AutomobilKlub Polski. Można to tłumaczyć doświadczeniem, jakie przez lata zdobył sobie wspomniany ośrodek. Panie doceniają jednak również zmiany, jakie w nim zachodzą, w tym zwłaszcza nowoczesność widoczną w metodach nauczania.

Tags: , , ,

Related Article