sobota, 13 lipca, 2024

Szukasz ustronnego miejsca, w którym spędzisz relaksujący weekend z rodziną? W takim razie koniecznie odwiedź Podhale! To właśnie w pięknych Tatrach znajduje się Bukowina Tatrzańska – niewielka wieś oferująca apartamenty w najlepszej cenie. Urokliwa Bukowina znajduje się na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m., co gwarantuje możliwość podziwiania zapierających dech widoków. Wypoczynek w takim miejscu to najlepsze, co można sobie zafundować.

 

Bukowina tatrzańska – apartamenty w przystępnej cenie dla całej rodziny

Dobra baza wypadowa to Bukowina Tatrzańska apartamenty w przystępnej cenie dla całej rodziny z ładnymi widokami górskimi. Bukowina Tatrzańska jest dużym ośrodkiem turystycznym, który dawniej był wsią pasterską. Pozostałości po tym okresie widoczne są w wielu sferach lokalnej kultury, począwszy od architektury budynków, poprzez stroje ludowe, na kuchni regionalnej kończąc. W podhalańskiej wsi znajduje się doskonała baza noclegowa całoroczna, liczne małe wyciągi narciarskie (w tym popularny ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia posiadającą wyciąg krzesełkowy).

 

Podróże z historią w tle

W Bukowinie Tatrzańskiej mieści się wiele zabytkowych drewnianych budowli z okresu międzywojennego w stylu witkiewiczowskim. W tym stylu wykonywano nie tylko budynki, ale również meble, sprzęty gospodarcze, ubiory, wyroby z porcelany, instrumenty muzyczne i pamiątki, które można nabyć za niewielką opłatą. Witkiewicz rozbudował dwuizbową budowlę do rozmiarów willi mogącej pomieścić bogatych przyjezdnych. W budowlach Witkiewicza można zobaczyć odkrytą werandę wspartą na łukach kamiennej podmurówki oraz małe pokoiki na poddaszu. Charakterystycznymi cechami stylu były również spadziste dachy, ściany budowane z drewnianych płazów i pokrycia z gontu. Możliwość zobaczenia ducha dawnych czasów na wakacjach to znakomita atrakcja dla całej rodziny!

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article