czwartek, 20 czerwca, 2024

Patelnie żeliwne są obecnie w domowych kuchniach od lat. Solidne, odporne na zniekształcenia, pozwalające na pełną kontrolę temperatury. Jakie są ich pozostałe zalety? Co wyróżnia patelnię żeliwną i dlaczego warto w nią zainwestować?

Patelnia żeliwna – największe plusy

Tradycyjne, stosowane w kuchni od wielu lat patelnie wykonane są z żeliwa. To trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę materiał, który doskonale nadaje się do przygotowywania potraw. Żeliwne patelnie są przede wszystkim bardzo solidne. Nie rysują się, nie odkształcają, długo zachowują ładny wygląd i pełną funkcjonalność. Użyte w produkcji żeliwo w trakcie gotowania uwalnia żelazo – pierwiastek, który jest bardzo ważny w diecie. To materiał naturalny, w pełni bezpieczny dla zdrowia, nie wpływający na smak potraw. Patelnie z żeliwa można stosować w każdej kuchni – ogniowej, gazowej, ceramicznej i indukcyjnej. Ich ogromną zaletą jest doskonałe przewodnictwo ciepła. Patelnia żeliwna wolno się nagrzewa, dzięki czemu można maksymalnie kontrolować poziom nagrzewania. Nie bez powodu ten rodzaj patelni jest najchętniej używany przez profesjonalnych kucharzy.

Jak wybrać patelnię żeliwną?

Wybór patelni żeliwnych na rynku jest wciąż dość duży. Ten klasyczny model patelni wraca do łask, więc producenci coraz chętniej włączają go w swoją ofertę. Którą patelnię kupić, by gotowanie było prawdziwą przyjemnością? Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na to, by patelnia była w stu procentach wykonana z żeliwna. By miała solidne i staranne wykończenie. Dobrej jakości żeliwna patelnia powinna być ciężka, masywna, stabilnie siedzieć w dłoni. Nie bez znaczenia jest wygodna, ergonomiczna rączka – ze względu na duży ciężar żeliwnej patelni, ważne jest by zapewniała stabilność.

Gdzie kupić patelnie żeliwne do domu?

Patelnie żeliwne ma w swojej ofercie większość sklepów w wyposażeniem do kuchni. Poszukując dobrej jakości akcesoriów, warto zajrzeć do pobliskiego sklepu z naczyniami do gotowania, ale i do większych marketów. Duży wybór i niskie ceny proponują sklepy internetowe.Najważniejsze jednak, by patelnia żeliwna była wykonana z wysokiej klasy materiałów i wykończona z dbałością o detale. Najlepiej stawiać na produkty renomowanych producentów, którzy są chwaleni przez innych klientów korzystających z naczyń żeliwnych.

Patelnie żeliwne znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft