piątek, 21 czerwca, 2024

Aby gotowanie sprawiało nam przyjemność musimy zadbać nie tylko o wysoką jakość produktów spożywczych, ale również o odpowiednie wyposażenie naszej kuchni. Czy wiesz, że od jakości garnków i patelni zależy nasz kulinarny sukces?

Wybieramy garnki i patelnie

Czym kierujemy się wybierając nowe garnki i patelnie? Bez wątpienia jednym z podstawowym czynników jest cena, ale również wygląd czy pojemność garnka. W przypadku ceny jest ona warunkowana przede wszystkim użytymi materiałami. Obecnie garnki kuchenne tworzone są przede wszystkim ze stali nierdzewnej – materiał ten jest wysoce odporny na odkształcenia, działanie korozji. Garnek kuchenny wchodzący w skład danej kolekcji może być uzupełniony o wygodny uchwyt, niewielki lejek, cedzak czy wewnętrzna miarkę. Na uwagę zasługują także dyski umieszczane w dnach garnków – pozwalają one na szybsze rozprowadzanie ciepła, oszczędność energii. Sporym udogodnieniem dla użytkowników jest duża różnorodność samych garnków: w kompletach znajdziemy niewielkie garnki idealne do gotowania np. jajek, jak i duże garnki, w których znajdzie się dość miejsca na pokaźną porcję zupy.

Jak zaskoczą nas nowoczesne patelnie?

W przypadku patelni istotną ich cechą są powłoki wewnętrzne. Nowoczesne powłoki ceramiczne pozwalają na zminimalizowanie ryzyka przypalenia potrawy, jak również na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Wystarczy minimalna ilość tłuszczu, aby na takiej patelni usmażyć ulubione potrawy. Patelnie oferowane przez najlepszych producentów są odpowiednio wyważone, a ich rączki wykonywane są z antypoślizgowych materiałów, co znacząco podnosi wygodę użytkowania.

Uzupełnieniem naszej kuchni powinny być również funkcjonalne noże, odpowiednie do krojenia, filetowania, szatkowania, krojenia. Ostrza takich noży tworzone są ze stali nierdzewnej z domieszką molibdenu lub chromu, co chroni je przed kruszeniem.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Drewniano stalowy hoker w stylu loft zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/winiety-slowacja/