sobota, 13 lipca, 2024

Łysienie to poważny problem, z którym boryka się wiele osób bez względu na płeć oraz wiek. Jak się okazuje przypadłość ta zdecydowanie częściej spotyka mężczyzn niż kobiety, jednak również i one mogą zostać dotknięte procesem łysienia.

Jakie są metody walki z łysieniem?

Sposobów na łysienie jest kilka, jednak każdy z nich musi być wykonany w klinice medycyny estetycznej. Pierwszym ze sposobów jest poddanie się mezoterpaii igłowej.

Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry głowy, aby następnie wszczepić w nią preparat, który ją odżywi, a tym samym pobudzi cebulki do produkcji włosów. Zabieg ten wymaga kilku powtórzeń, jednak jego efekty są zadowalające.

Kolejną metodą jest wykorzystanie komórek macierzystych. Nakłada się je w miejscu pozbawionym włosów. Za ich sprawą skóra głowy zostaje odżywiona, a cebulki włosów pobudzone do działania. Zabieg wystarczy wykonać jednorazowo. Jego cena jest dosyć wysoka, ale efekt stuprocentowo satysfakcjonujący.

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularny jest Przeszczep włosów artas. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu maszyny artas, która za pomocą techniki fue artas nacina delikatnie skórę głowy, aby w jej miejscu można było przeszczepić mieszki włosowe. Zabieg ten jest małoinwazyjny, a osiągnięty za jego sprawą efekt stuprocentowo zadowalający.

Dla kogo przeznaczony jest przeszczep włosów artas?

Transplantacja włosów przy użyciu maszyny artas, jest przeznaczona dla osób, które borykają się z łysieniem. Ponadto z powodzeniem może być stosowany na skórze głowy ze śladami po oparzeniach oraz bliznami, które powstały wyniku wypadku.

Przeszczep włosów techniką fue artas idealnie sprawdzi się również w przypadku osób, które wyłysiały po przebytej chemioterapii.

Transplantacja włosów za pomocą tej nowoczesnej technologii jest niezwykle bezpieczna i pomaga odzyskać dobre samopoczucie osobom, które przez długi czas nie akceptowały siebie przez wzgląd na tak widoczny problem.

Jeżeli borykamy się z problemem jakim jest łysienie, to z całą pewnością warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej i poddać się zabiegowi transplantacji włosów. Jest to problem, z którym w stu procentach można sobie poradzić przy wykorzystaniu oferowanych przez rynek rozwiązań.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article