czwartek, 30 maja, 2024

Jednym z najlepszych partnerów każdego przedsiębiorcy jest technologia. Bardzo dobrym przykładem jest popularna telematyka – zarządzanie flotą. Program ten jest tak skonstruowany, że umożliwia pomoc nawet w najtrudniejszych sytuacjach (zarówno dla kierowców jak i przedsiębiorców). Wraz z telematycznym zarządzaniem flotą przedsiębiorcy mogą zredukować wydatki firmowe, ale również zadbać o komfort kierowców jak i kondycję swoich pojazdów!

 

Systemy telematyczne DBK – najważniejsze funkcje

 

Dobry system telematyczny jest ogromną pomocą dla przedsiębiorców. Umożliwia on takie funkcje jak:

-pomoc w ewidencjonowaniu pracy kierowców; często kierowcy biorą urlopy, urlopy chorobowe, ale również pracują będąc w różnych państwach Europy. Prawo działa tak, że rozliczanie czasu pracy w danym kraju musi być zgodne z jego prawem. Dlatego wcale nie tak łatwo odczytywać dane z tachografu, robić regularne przerwy czy księgować każde przekroczenie graniczy. Systemy telematyczne usprawniają te procesy redukując do minimum prawdopodobieństwo błędu, który wbrew pozorom jest całkiem kosztowny w przypadku kontroli.

 

-stały kontakt z serwisem i umawianie przeglądów online. Kontakt z serwisantami jest bardzo ważny. Często w branży przewoźniczej liczy się czas dlatego każde opóźnienia mogą być bardzo bolesne. Stały kontakt z serwisem i szybkie umówienie się na wizytę u mechanika czy przeglądy techniczne potrafią uratować nie jedno zlecenie. Wystarczy jedynie kilka kliknięć, a wizyta będzie błyskawicznie umówiona!

 

-lokalizator GPS; lokalizacja pojazdów na mapie jest bardzo ważna. Dzięki temu przedsiębiorca wie w jakiej pozycji znajdują się jego samochody (czy nie zbaczają z wyznaczonego kursu). Bo jak to mówią kontrola to najwyższy stopień zaufania!

 

Podsumowanie

 

Systemy telematyki DBK posiadają jeszcze ogromną ilość innych, ciekawych funkcji. Aby wprowadzić je do swojej firmy należy zainwestować w oprogramowanie Dbkfleetmanagement, które zwróci się szybciej niż nie jeden przedsiębiorca myślał!

Tags: ,

Related Article

No Related Article