czwartek, 30 maja, 2024

Aby móc w pełni korzystać z uroków pięknej wiosny i lata w ogrodzie warto zadbać o odpowiednie wyposażenie tej przestrzeni. Zazwyczaj myślimy wyłącznie o samych meblach ogrodowych – pragniemy, aby były one eleganckie oraz funkcjonalne. Dopiero po zakupie mebli zaczynamy zastanawiać się nad zakupieniem parasola, który mógłby ochronić nas przed słońcem. Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę?

W poszukiwaniu idealnego modelu parasola ogrodowego

Jakie funkcje spełniać mają duże parasole na taras? Przede wszystkim muszą skutecznie chronić nas przed promieniowaniem słonecznym. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że nasza skóra staje się zaczerwieniona, jest podatna na poparzenia słoneczne. Promieniowanie UV może prowadzić także od zmian skórnych. Druga istotna sprawia to funkcja estetyczna – parasole są dzisiaj konstruowane w taki sposób, aby ozdabiać ogród lub taras i nadawać mu niepowtarzalnego charakteru.

Bardzo ważne jest także to, aby parasole ogrodowe wykonane były z materiałów odpornych na pogodę oraz zabrudzenia. Zastosowanie lekkiego aluminium malowanego proszkowo w przypadku stelaża było strzałem w dziesiątkę. Taki materiał opiera się wnikaniu wilgoci, nawet po wielu latach użytkowania nie musimy martwić się rdzą.

Co z czaszą parasola? Nowoczesne modele posiadają sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie wszelkich wstrząsów i podmuchów wiatru, aby materiał na czaszy był zawsze równomiernie naciągnięty.

Jak chronić parasol poza sezonem?

Jak radzić sobie z parasolami poza sezonem letnim? Najlepszym rozwiązaniem było by stosowanie pokrowców ogrodowych, dedykowanych właśnie parasolom. Są one tworzone z tkanin poliestrowych o bardzo wytrzymałych włóknach. Poliester nie chłonie brudu i wilgoci, dodatkowo jest wzbogacony technologią AeroCover®.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article