czwartek, 30 maja, 2024

Sztuka szydełkowania wymiera. Są jednak osoby, które świetnie sobie z nią radzą. Jest to hobby bardzo czasochłonne, ale powstające cudeńka mogą budzić zazdrość. Są to drobiazgi w stylu retro. Wiele wzorów przypomina pajęczą sieć, a nie coś co wyszło spod ręki człowieka. Oto kilka pomysłów na to, co można robić na szydełku.

Kapcie na szydełku

Kiedyś robiono je przede wszystkim dla małych dzieci. Takich, które jeszcze nie chodzą, ale na chłodniejszą aurę – powinny mieć ciepłe papcie. Takie kapcie na szydełku można dokładnie dopasować do pożądanego rozmiaru. To przecież, żaden problem dodać lub odjąć kilka oczek łańcuszka gotowego wzoru. Takie kapcie mogą być dopasowane do stopy tak dobrze, jak skarpetka.
Szydełkowe kapcie można wykonywać też we wersji dla dorosłych. Lekkie formy będą pasowały do letnich sukienek i zwiewnych spódnic. Wszystko w stylu boho. Wyjście na ulicę w kapciach na szydełku, pewnie mogłoby skończyć się całkowitym ich zniszczeniem… ale na imprezę w ogrodzie, czy na balkonie – bez obaw można je założyć.
Ich wielkim plusem jest niepowtarzalność. Tak jak wszystko, co zostało wykonane ręcznie. Praktycznie, nie ma szans żeby spotkać drugą osobę w takich samych kapciach na szydełku.

Maskotki

To prawdziwy hit internetu. Można zakupić je we wielu sklepach online i grupach sprzedażowych. Są to zabawki hand made. Wzory najczęściej są wymyślane przez osoby, które je tworzą. Każda maskotka jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna.
Niektóre te maskotki nie są kierowane do dzieci, a raczej do dorosłych z dużym poczuciem humoru. Można znaleźć zabawki przedstawiające Janusza Nosacza, czy bohaterów starych komiksów.

Kostiumy kąpielowe

Tak, to prawda! To może brzmi szalenie, ale na szydełku można robić fantastyczne kostiumy bikini. Wprawdzie nie nadają się one do pływania i kąpania, ale do oglądania – już jak najbardziej. Kostiumy takie są bardzo delikatne i przyciągają spojrzenia. Pięknie prezentują się na opalonej skórze.
Wykonanie kostiumu na szydełku nie jest tak łatwe jak zrobienie kapci, ale może spróbować tego nawet amator. Szczególnie dobrze będzie prezentował się zestaw na plażę, czy basen – delikatne buciki, pajęcze bikini i do tego pareo w żywym kolorze. Takie połączenie musi przyciągać spojrzenia.

Kapcie na szydełku znaleźć można w Artistroom.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article