piątek, 21 czerwca, 2024

Łóżko powinno być nie tylko eleganckie i estetyczne, ale przede wszystkim wygodne. Dzisiaj zwracamy coraz więcej uwagi na to, aby mebel ten zapewniał nam wysoki komfort snu i wypoczynku. Jakie łóżka okażą się strzałem w dziesiątkę? Jakich konstrukcji powinniśmy zdecydowanie unikać? Oto kilka naszych wskazówek.

 

Prawidłowe profilowanie ramy, długość dopasowana do naszego wzrostu

Zdecydowana większość z nas kupuje łóżka pod wpływem impulsu – zazwyczaj wybór pada na te modele, które odpowiadają nam swoim wyglądem i ceną (chociaż ten drugi aspekt możemy nieco nagiąć). Rzadko kiedy zastanawiamy się, czy dany mebel jest wygodny, czy będzie wspomagał nasz odpoczynek oraz rozluźnienie naszego kręgosłupa. Dobre łóżko posiada odpowiednio profilowaną ramę wykonaną z trwałych materiałów. Obecnie na polskim rynku spotkamy meble wykonane z płyt meblowych oraz litego drewna. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie: odpornością na uszkodzenia, trwałością, ceną.
Deski meblowe są materiałem tworzonym ze sprasowanych elementów drewnianych, pokrytych z wierzchu laminatami. Taka konstrukcja nie jest zbyt odporna na uszkodzenia, jednak klienci patrzą głównie na cenę – ta jest zachęcająca! W przypadku litego drewna tworzywo to jest wysoce odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu czy ścieranie. Wszystko to za sprawą starannej selekcji oraz suszenia przez kilka tygodni w dedykowanych magazynach. Dopiero tak przygotowane drewno może trafić na stoły stolarskie.

Jakie łóżka z drewna litego znajdziemy na polskim rynku?

Jednym z topowych producentów mebli z drewna litego jest sklep notodo.pl. Zaoferuje nam on łóżka z drewna z wewnętrznymi komorami do przechowywania pościeli, wysuwanymi szufladami, łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. W ofercie producenta znajdziemy też komody, szafki nocne i szafy.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/ Stolik nocny z półką w stylu loft