czwartek, 20 czerwca, 2024

Architekci ogrodów co krok zaskakują nowatorskimi pomysłami. Kilka nieskomplikowanych zabiegów może sprawić, że przydomowa przestrzeń stanie się luksusowym, zachwycającym estetyką miejscem relaksu i spotkań. Ciekawym rozwiązaniem, które szczególnie dobrze sprawdza się na niewielkich przestrzeniach, jest zamontowanie w ogrodzie luster

Nowa definicja ogrodu

Ogród nie jest tylko niemym otoczeniem domu, wypełnionym roślinami. W nowoczesnym budownictwie bardzo wyraźnie akcentuje się rolę zewnętrznych przyległości domu – pełnią one funkcję wizytówki, która wiele mówi o gospodarzach. Fantazyjne lustra, umieszczone między roślinami i elementami architektury ogrodowej, wniosą do przestrzeni lekkość, finezyjny blask. Odbicia roślinności czy wody będą dynamizować kompozycję i potęgować wrażenie bogactwa roślin. Dodatkowo, szklana tafla optycznie powiększa przestrzeń, więc rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w ogrodach o mocno ograniczonym metrażu.

Lustra z powodzeniem mogą zdobić fasady budynku i murów

Mogą również występować jako samodzielna, wolnostojąca dekoracja wkomponowana między inne elementy. Lustra montowane w ogrodzie powinny być grube i odporne na urazy. Tafla będzie wyglądała estetycznie, jeśli zajdzie się pod zadaszeniem niwelującym dopływ opadów. Dobrym pomysłem jest regularne mycie powierzchni lustra wodą z dodatkiem gliceryny – dzięki temu prostemu zabiegowi zwierciadło będzie czyste i lśniące.
Kiedy zadbamy o estetyczną stronę ogrodu, warto pomyśleć o wyposażeniu o praktycznej, użytecznej funkcji. Zestawy mebli ogrodowych wykonane z technorattanu sprawdzą się w modnej, designerskiej przestrzeni idealnie. Krzesła ogrodowe, fotele czy stoły nie dość, że będą spójnym dopełnieniem wizji eleganckiego i nowoczesnego ogrodu, to dodatkowo otworzą przed użytkownikami drzwi do relaksu i kontemplacji wśród zachwycającej, zielonej kompozycji.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/