piątek, 21 czerwca, 2024

Wakacyjny wyjazd za granicę jest w zasięgu możliwości finansowych przeciętnego Polaka – tak wynika z badań związanych z naszymi zarobkami i cenami oferowanymi przez topowe biura podróży. Chcąc odpocząć od codziennych trosk bardzo chętnie wybieramy zagraniczne wyjazdy, decydując się na odpoczynek pod palmami czy nad morzem cieplejszym niż Bałtyk. Jak przygotować się do takiego wyjazdu i zaplanować go, aby był faktycznie udany?

Wykup ubezpieczenie turystyczne!

Wykupując wyjazd z biurem podróży koniecznie pomyślmy o ubezpieczeniu turystycznym. Takie ubezpieczenie pozwoli nam na pokrycie kosztów leczenia szpitalnego czy ambulatoryjnego. W pakiecie ubezpieczenia turystycznego znajdziemy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie bagażu (w przypadku kradzieży lub zniszczenia), assistance w podróży (powrót do kraju, pomoc prawna, opieka nad dziećmi). Zaletą samodzielnego kupowania ubezpieczeń turystycznych jest przede wszystkim możliwość ich dopasowania do naszych potrzeb.

Gdzie szukać najlepszych ubezpieczeń dopasowanych do naszych potrzeb? Z pewnością pomoże w tym wyszukiwarka mfind.pl, która wskaże najkorzystniejsze oferty ubezpieczeniowe na polskim rynku.

Wczasy na leżaku czy aktywnie?

Bez względu na to gdzie wyjeżdżamy na zagraniczne wczasy warto dowiedzieć się, jakie są lokalne atrakcje, które warto zwiedzić. Spędzając czas za granicą warto nieco wyjść poza utarte schematy i poznać lepiej miejsce i kulturę, w którym jesteśmy pierwszy raz. Wycieczki fakultatywne to opcja dla osób ceniących ruch – są one oferowane odpłatnie podczas wyjazdów z biurami podróży. Na takich wyjazdach przewodnikiem jest zazwyczaj rezydent czy pilot wycieczki i on też odpowiada za bezpieczeństwo podróżnych.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/