czwartek, 30 maja, 2024

Dziecko i jego potrzeby generują spore koszty w każdym wieku. Maluszek szybko wyrasta z ubrań, zaś starsze dzieci notorycznie je niszczą. Na szczęście dzięki zakupom w second-handzie można kupić prawie całą wyprawkę za grosze zarówno dla malucha, jak i przedszkolaka.

Ubrania dla noworodka i niemowlaka

Dostawcy odzieży używanej zauważyli, że ubrania dla nowo narodzonych maluszków cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak dlatego, że nowe elementy garderoby potrafią być dość drogie, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. W second-handach można z kolei znaleźć naprawdę świetne jakościowo ubranka za kilka złotych, ponieważ maluchy szybko z nich wyrastają i po prostu nie da się ich zniszczyć.

Najmniejsze rozmiary noworodkowe wyglądają zazwyczaj jak nowe, ponieważ jak twierdzą dostawcy odzieży używanej, są zakładane raz lub jedynie kilka razy. Nieraz zdarza się, że najmniejszy rozmiar jest od razu za mały i cały zestaw takiej odzieży trafia do second-handu. Z tego względu naprawdę warto poszukiwać strojów dla maluszków właśnie tam.

Stroje dla przedszkolaka

Dziecko w wielu od 3 do 6 lat potrzebuje wiele ubrań, ponieważ zazwyczaj oddzielne zestawy nosi do przedszkola, inne zaś na podwórko, a jeszcze inne w domu. Ponadto wspinaczki, upadki i inne szalone zabawy sprawiają, że takie ubranka szybko się niszczą. Nie ma sensu kupować ich gdzie indziej niż w second-handzie, tym bardziej że rolą dostawców odzieży używanej jest dystrybucja ubrań wysokiej jakości. Nieraz jakość znacznie przewyższa tę z tańszych sieciówek.

W sklepach z używaną odzieżą można znaleźć bluzy, dresy, jeansy, t- shirty i wiele innych elementów garderoby. Niekiedy trafia się także nowa bielizna lub buty. W takiej sytuacji inwestycja jest naprawdę opłacalna i praktycznie nieodczuwalna dla kieszeni.

Moda dla nastolatków

Nawet nastolatkowie, którzy sami chcą sobie wybierać stroje, na pewno znajdą wiele ciekawych elementów garderoby właśnie w second-handzie. Warto na przykład poszukiwać markowych perełek, które skrywają się między poszczególnymi strojami.

W takich sklepach niekiedy można kupić też drogie, markowe prawie niezniszczone torebki, które są wyceniane nie na podstawie swej wartości, lecz wagi.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej

Tags: , ,

Related Article

No Related Article