piątek, 21 czerwca, 2024

W życiu niemal każdej młodej osoby prędzej lub później przychodzi moment, kiedy należy zastanowić się nad pójściem na studia. Podejścia w tej kwestii są różne, ale wydaje się, że większość osób podejmuje decyzje o kontynuowaniu nauki i to kontynuowaniu na uczelni wyższej.

Dzielenie się dobrą wiadomością

Tak w kręgach dobrych znajomych dochodzi do dzielenia się informacjami na temat wyboru studiów. Jedna osoba powie, że myśli o uczelniach w Warszawie (bez wątpienia uczelnie w Warszawie mają renomę), podejście kolejnej będzie jeszcze inne, można tak wymieniać i wymieniać. Na pierwszy rzut oka absolutnie nie ma w tym nic złego, ale pozory mogą mylić i tak jest też w tym przypadku. Sukcesy znajomych mogą nakłonić nas do pewnych działań, które będą nie do końca przemyślane.

Przede wszystkim należy myśleć o sobie, o swoich zainteresowaniach

Ktoś może powiedzieć, że to samolubne podejście, ale w przypadku wyboru uczelni nie ma innego wyjścia — trzeba myśleć o sobie. W końcu to, że jest, cała masa różnych zawodów nie oznacza tego, że wszystko jest dla wszystkich. Analogicznie można powiedzieć na temat najlepszych uczelni w Warszawie. Naturalnie jednak nawet najlepsze uczelnie w Warszawie nie są dobrym pomysłem, jeśli nie odzwierciedlają naszych zainteresowań.Dobrze też przy okazji podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby studiować więcej niż jeden kierunek. Niemniej należy mieć świadomość tego, że nie jest to zadanie, które określa się jako proste. Bez wątpienia konieczna jest samodyscyplina, dobra organizacja i pomoc wykładowców (oczywiście chodzi o pomoc w sytuacji, kiedy musimy być w dwóch miejscach jednocześnie).

Nie wolno się śpieszyć

Kiedy mamy problem z podjęciem decyzji dotyczącej kierunku studiów, nie wolno się śpieszyć. Ktoś powie, że to nic odkrywczego, ale błędy można popełnić w różnych sytuacjach, nawet tych określanych za najbardziej błahe. Tak więc absolutnie poważnie — należy się dokładnie zastanowić nad tym, jaki kierunek jest dla nas najistotniejszy. Gdyby były wątpliwości, nie wolno podejmować żadnych decyzji, ewentualne kroki będą rzutować na całą naszą przyszłość. Z drugiej strony warto jednak mieć na uwadze, że można też znaleźć satysfakcjonującą pracę poza swoim zawodem.

Artykuł powstał ma podstawie materiałów znalezionych na www.uczelnie.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ https://dziennikelblaski.pl/1053513