sobota, 13 lipca, 2024

Czas Świąt Bożego Narodzenia, to magiczny czas. Wielu z nas, w szczególności Ci najmłodsi odliczają dni, wyczekując z kartką z kalendarza w ręku. a nawet piszą listy do Świętego Mikołaja. Święta to czas czułości, ciepłych życzeń, ale także obdarowywanie na wzajem się prezentami. Żyjemy w ciągłym biegu, często wszystko robimy na tak zwaną ostatnią chwilę, z prezentami jest podobnie, a może warto w tym roku sprawić tak wyjątkowe prezenty Naszym najbliższym, jak nigdy dotąd.

Oczywiście nie chodzi o to, żebyśmy wydali na nie fortunę. Bardziej o to czy, aby na pewno Nasz mąż potrzebuje kolejną parę czapek, szalików czy skarpetek? Warto, aby podarunki były wyjątkowe ze względu na ich praktyczność, przypuśćmy, że nasz mąż chciałby bardziej zadbać o swoje zdrowie, a żona z pewnością jest wielką fanką jakiegoś popularnego serialu telewizyjnego. W takim zestawieniu, dla męża możemy wybrać na przykład nowe buty sportowe, które nie tylko pomogą mu w zadbaniu o siebie, ale również za każdym razem, gdy je będzie wiązał, przypomni mu się, kto mu podarował ten upominek. Dla żony też nie będziemy mieli problemu znaleźć coś innego, wyjątkowego.

Wracając do serialu, możemy zamówić na różnego rodzaju stronach internetowych jakiś produkt, na który możemy nanieść przeróżne treści, w tym wypadku na pewno uśmiech pojawiłby się na twarzy żony, jeżeli byłoby to coś związanego z jej ekranowymi ulubieńcami. Jeżeli produkt spełni te dwie role, na których teraz się skupialiśmy, czyli po pierwsze, musi być praktyczny, a po drugie spersonalizowany lub odzwierciedlający zainteresowania osoby, która znajdzie go pod choinką.

Prezenty dla najmłodszych

No dobrze, wielu z Was na pewno się spostrzegło, że w przypadku najmłodszych, mamy trochę ograniczone możliwości jeśli chodzi o dopasowanie prezentu do zainteresowań i odpowiednią jego personalizację. Co w przypadku najmłodszych, a zarazem największych fanów Świąt Bożego Narodzenia i najbardziej wyczekujących, tej wyjątkowej pierwszej gwiazdki? Maluchy, ani nie chcą zacząć biegać, ani nie mają ulubionych postaci z seriali, więc jak się za to zabrać- pewnie chodzą ci po głowie takie myśli? Fakt, warto do tego podejść trochę inaczej. Najczęściej dziecko jeszcze nie wie, co jest zupełnie naturalne, kim chce w życiu zostać, w którym kierunku chciałby się rozwijać i co będzie mu sprawiało największą frajdę, nie wspominając już o dzieciach, które jeszcze nawet nie raczkują, ale spokojnie, przy wybieraniu prezentów dla nich też przyda się ta wskazówka. A mianowicie, my jako rodzice, jesteśmy niewątpliwie autorytetem dla naszych dzieci. Czy tego chcemy czy nie, dzieci przejmują z czasem zachowania, przynajmniej w jakimś stopniu dorosłych. Możemy tą zależność wykorzystać, możemy pokazać dzieciom, różne kierunki, w których mogą podążać.

Zastanawiasz się jak?

Moja odpowiedź nie spodoba się każdemu z rodziców – to pewne, ale jestem przekonany, że tego typu prezenty niesamowicie rozwijają nasze dzieci. Zarówno ich wyobraźnie, zasób słownictwa czy ogólną wiedzę. Chodzi o znane od dawna, a tak rzadko używane w dzisiejszych czasach książki. Nie każdy rodzic wie, że czytać dzieciom możemy już praktycznie od narodzin, to niewątpliwie może pomóc uspokoić nasze dziecko, wyciszyć je. Książki to przede wszystkim kopalnia wiedzy, ale także niezapomniane przygody, w przypadku książek powiedzmy fantasy. Im dziecko starsze, tym mamy większe pole manewru w wyborze odpowiedniej.

Jeżeli zaszczepimy w naszych dzieciach nawyk czytania, to z dużym prawdopodobieństwem polubią również naukę ze szkolnych podręczników, a wiemy, że może pozytywnie wpłynąć na przyszłość naszego malucha. Warto tylko zapamiętać, że dzieci przejmują nawyki dorosłych, czytająca mama i tata, nie musi namawiać dziecka do czytania, uwierzcie. Dziecko z ciekawości też z chęcią posłucha o czym czytamy, będzie wykazywało większe zainteresowanie, żeby nauczyć się czytać, więc naprawdę warto zastanowić się nad trochę może wydawać się dziwnym prezentem, jak na dzisiejsze zwariowane czasy, ale na pewno ponadczasowym i wyjątkowym.

Inne pomysły

Inne pomysły dostępne są na stronie https://www.ministerstwogadzetow.com/ – ciekawe i oryginalne prezenty, także świąteczne, które z pewnością zaskoczą każdego!

Tags: ,

Related Article

No Related Article