czwartek, 30 maja, 2024

Jeśli pracujesz na terenie Niemiec bądź dopiero chcesz wyemigrować do Niemiec w celu zarobkowym, dobrze byłoby zorientować się, jak wyglądają kwestie podatkowe w tym kraju. Jak zapewne wiesz, pracując na terenie Niemiec można starać się o zwrot podatku z Niemiec. Jak duży może on być i jakie warunki należy spełnić, aby móc się o niego starać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w treści tego artykułu…

Ile może wynieść zwrot podatku z Niemieci jakie dokumenty należy zgromadzić?

Na samym początku dowiedzmy się, ile zwrot podatku z Niemiecmoże wynosić. Uznaje się, że za 3 miesiące przepracowane w Niemczech należy się zwrot nawet do 900 euro.

Chcąc otrzymać zwrot podatku z Niemiectrzeba dysponować kilkoma dokumentami, takimi jak zaświadczenia podatkowe od pracodawcy oraz kartą podatkową (ta, często prowadzona jest w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba posiadać ją w fizycznej wersji).

Jeśli nie posiadamy ani karty podatkowej, ani zaświadczeń od pracodawcy, możemy rozliczyć się z urzędem skarbowym na podstawie posiadanych odcinków wypłaty (nie trzeba posiadać ich wszystkich, wystarczą dwa ostatnie).

Zwrot podatku z Niemiec– o czym jeszcze należy pamiętać?

Należy pamiętać o tym, aby starając się o zwrot podatku z Niemiec posiadać dokumenty, które poświadczą prawo do ulg, o które się staramy. Zazwyczaj jest to wymagane w sytuacjach, gdy staramy się o ulgi posiadając spore dochody. Zależnie od tego, co konkretnie chcemy osiągnąć, konieczne jest zgromadzenie różnych dokumentów.

 

Tags: ,

Related Article