piątek, 21 czerwca, 2024

Kremy pod oczy najlepiej zacząć używać jak najwcześniej. Nie ważne, że jeszcze nasza skóra pod oczami wygląda dobrze, warto profilaktycznie o nią zadbać. Im wcześniej zaczniemy odpowiednio ją pielęgnować, tym w przyszłości będziemy mogli spodziewać się mniejszej ilości zmarszczek. Niektóre produkty zawierają w swoim składzie dodatkowe pigmenty rozświetlające, przez co ładnie współgrają ze światłem, powodując, że skóra jest promienna. Tego typu kremy pod oczy mają nie tylko funkcję pielęgnacyjną, ale też upiększającą.

Różne kremy pod oczy

Kremy pod oczy wybiera się w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Jedni potrzebują kosmetyków silnie nawilżających, inni przeciwzmarszczkowych. Niektóre kobiety wybierają też kremy z funkcją upiększania skóry (np. kremy pod oczy o działaniu rozświetlającym). Kremy mają pielęgnować skórę i chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Są też takie, które tylko nawilżają odwodnioną skórę pod oczami, albo zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Jedne produkty aplikowane są w ciągu dnia, inne tylko na noc, kiedy skóra mocno się regeneruje. Wybór jest spory, tak więc każda fanka pielęgnacji skóry pod oczami na pewno znajdzie swój ulubiony krem.

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe działania, można je podzielić na kilka grup.

Kremy do zadań specjalnych

Wśród różnych rodzajów kremu, znajdziemy kremy nawilżające, których głównym zadaniem jest przywrócenie właściwego nawilżenia skóry oraz utrzymanie jej odpowiedniej elastyczności. Kremy opisane jako te, likwidujące cienie i sińce pod oczami, zwykle pobudzają mikrokrążenie, przez co pomagają w krążeniu limfy i redukują jej zastoje. Na rynku dostępne są także kremy utrzymujące odpowiednie napięcie skóry i te typowo przeciwzmarszczkowe.

Podział kremów ze względu na pochodzenie

Kremy pod oczy można również podzielić ze względu na ich pochodzenie. Tu znajdziemy kremy typowo apteczne, w których składzie znajdziemy wiele substancji leczniczych. Ich stężenie zwykle jest dużo wyższe niż w kosmetykach typowo drogeryjnych. Niestety zazwyczaj też kremy, które kupujemy w aptekach, są droższe od tych kupowanych w drogeriach. Podyktowane jest to większą zawartości substancji aktywnych, które według wielu osób lepiej działają niż te w kremach drogeryjnych.

Krem pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ live url https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/