czwartek, 30 maja, 2024

Badanie usg najczęściej kojarzy się z badaniem w czasie ciąży. Na zdjęcia usg przyszli rodzice czekają ze zniecierpliwieniem, bowiem otrzymują oni informację o stanie maluszka w danym okresie ciąży oraz pierwszy raz poznają wizualnie swoje przyszłe dziecko. Zawsze zdjęcia usg zaskakują i wzruszają, a dzisiejsza technika jest już tak rozwinięta, że dzięki zdjęciom usg 4d i usg 3d widok jest bardzo dokładny.

Po co robić usg?

W niedalekiej przeszłości usg zdjęcia nie były tak dokładne jak dzisiaj. Samo badanie zawsze budziło wzruszenia, bowiem było to nie tylko pierwsze spotkanie z przyszłym potomkiem ale również dawało możliwości wysłuchania stukotu jego serca. Badanie jest popularne do dziś, a jego możliwości są ogromne. Aparaty usg potrafią przedstawić nam bardzo dokładne zdjęcia maluszka, a dzięki usg 4d możemy nawet obserwować cały filmik o tym, co robi maluszek i jak zachowuje się w danej chwili. Samo badanie pozwala także wykryć we wczesnym stadium różnego rodzaju symptomy chorobowe, które można zawczasu opanować. Usg nie robi się tylko dla przyjemności poznania swojego jeszcze nienarodzonego dziecka, ale także dla przyszłej ewentualnej profilaktyki.

Różnice w zdjęciach usg

Zwykłe zdjęcia usg nie dla wszystkich są dostatecznie czytelne, najnowocześniejsze aparaty ultrasonograficzne dają możliwość wykonania zdjęcia trójwymiarowego. To właśnie tego rodzaju zdjęcia pokazują dokładnie jak wygląda płód w danym momencie. Zdjęcie usg 3d to tylko zdjęcie, natomiast 4d to już mały filmik. W pierwszym przypadku można zaobserwować trójwymiarową postać dziecka natomiast drugi przypadek pozwala podejrzeć dodatkowo ruchy maluszka.

Ogromne możliwości

Dzisiaj dzięki ogromnym możliwościom technicznym można nienarodzone jeszcze dziecko obejrzeć bardzo dokładnie. Mało tego można także dokładnie zaobserwować jego ruchy i stwierdzić czy wszystko jest w porządku czy należy zacząć już dziecko leczyć. Dokładne obejrzenie dziecka i sprawdzenie jego ruchów to nie tylko możliwość poznania przyszłego maluszka, ale także możliwość sprawdzenia jego parametrów zdrowotnych i życiowych.

Kiedy najlepiej wybrać się na badanie usg?

Doskonałe badanie diagnostyczne stanowi też bardzo dobrą pamiątkę dla rodziców, na pierwsze badanie usg warto wybrać się w okolicy 30 tygodnia ciąży. Wtedy to można już dokładnie określić aktywność dziecka oraz jego twarz, ruchy i mimikę.

Tags: ,

Related Article

No Related Article