sobota, 13 lipca, 2024

Substancje płynne przechowuje się i magazynuje zupełnie inaczej, niż ciała stałe. Podczas ich transportu, czy też przechowywania w magazynach lub na zapleczach, należy zachować wzmożone względy bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest jednak też wygoda. Wszystko to zapewniają zbiorniki 100l oraz kontenery ibc, które są szeroko wykorzystywane przez różne branże.

Co charakteryzuje kontener ibc?

Pojemnik IBC to wysoki, specjalistyczny pojemnik do przechowywania oraz transportowania różnych substancji płynnych, między innymi spożywczych, chemicznych czy z branży kosmetycznej lub farmaceutycznej. Co charakteryzuje tego typu pojemniki? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na samą ich konstrukcję i budowę. Mają one określone kształty oraz rozmiary, dzięki czemu bez najmniejszych problemów można za ich pomocą zapełnić przyczepy i naczepy do transportu, ale też regały i półki w magazynach. Kontenery ibc można ustawiać obok siebie lub jeden na drugim – można je maksymalnie dobrze dopasować do siebie, dzięki czemu oszczędza się sporo miejsca. Bardzo pozytywnie wpływa to również na bezpieczeństwo podczas transportu – pojemniki nie przesuwają się i ściśle przylegają do siebie. Paletopojemniki ibc są również łatwe do przewożenia za pomocą wózków widłowych, dlatego ogólnie są tak cenione w logistyce i transporcie. Wygoda podczas pakowania tego typu pojemników na przyczepę samochodu transportowego jest naprawdę nieoceniona – każda firma transportowa chce wykonywać ten etap prac szybko i sprawnie.

Inne ważne parametry pojemników ibc

Oczywiście wygoda podczas pakowania to nie jedyny doceniany parametr tego typu pojemników. Ważne jest również to, że są to pojemniki wielokrotnego użytku, które można bez problemu oczyścić i dezynfekować, osuszać, a następnie ponownie użytkować do przewożenia różnego rodzaju substancji. Mogą służyć do transportu produktów spożywczych – to ich bardzo ważny parametry. Są wykonane z takich materiałów, które są absolutnie bezpieczne dla płynnych substancji spożywczych. A zatem w żaden sposób z nimi nie reagują, nie wpływają na zmianę smaku, zapachu czy konsystencji i koloru. Bezpieczeństwo podczas transportu substancji płynnych z innych branż jest również ważne. To właśnie wpływa na tak duże zainteresowanie kontenerami ibc, które są wszechstronne i praktycznie uniwersalne. Zapewniają spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i wygody podczas transportu płynów.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article