czwartek, 30 maja, 2024

Kartki urodzinowe handamde cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Czemu? Otóż na pewno dają nam one odpocząć od codzienności, pomagają się zrelaksować. Co jednak najważniejsze – sprawiają prawdziwą radość naszym bliskim. Dlatego też warto zawsze się nad nimi zastanowić! Niemniej jednak o pewnych drobiazgach trzeba pamiętać….

1) Styl kartki

Na początek rozważmy styl takiej kartki handmade. Otóż na pewno musi on być dostosowany do preferencji osoby obdarowywanej. Co to oznacza? Dla przykładu, jeśli nasza babcia, która jest osobą staromodną i romantyczną zapragnęła dostać kartkę urodzinową handmade, to raczej nie stawiamy na kartkę w stylu gotyckich czaszek, tylko np. na ususzone kwiatki.

Po drugie styl takiej kartki musi być dopasowany także do naszych możliwości. Co się kryje pod tym pojęciem? Otóż nawet jeśli nasza ukochana babcia kocha robótki szydełkowe, to jeśli zupełnie nie potrafimy i nie chcemy potrafić szydełkować, to nie uda nam się tego zrobić. Możemy natomiast poszukać wówczas alternatywnego rozwiązania np. wykonać kartkę z doklejonym kwiatuszkiem z szydełka, kupionym w sklepie.

2) Materiały

Następna ważna sprawa – materiały. Warto w tym momencie podkreślić jedną sprawę- kartki urodzinowe handmade mogą być wykonane z absolutnie wszystkiego. Oczywiście konwencjonalne kartki oscylować będą wokół dość zwykłych motywów. Jednak zawsze możemy postawić na coś znacznie oryginalniejszego.

Zatem czemu by nie wyryć kartki w drewnie? Albo nie zrobić jej z pergaminu? A może wykaligrafować? Weźmy pod uwagę nasze naturalne zdolności i chęci. Jeśli potrafimy rzeźbić, to wyrzeźbmy kartkę. Jeżeli zaś najlepiej czujemy się w delikatnych sprawach, to może origami będzie lepsze? Pamiętajmy o tym, że taka kartka urodzinowa handmade pokazuje też nas samych – od razu będzie widać od kogo dana osoba dostała tę kartkę. Możemy zatem wybrać materiał, który będzie się podobał jej i przy okazji nam samym.

3) Kompozycja

Na koniec warto tylko wspomnieć o tym, że całość powinna się ładnie komponować. Możemy oczywiście łączyć różne barwy i materiały, niemniej jednak lepiej w obrębie jednego stylu. Jeśli zatem wykonujemy decoupage romantyczny, to raczej nie dodawajmy tam błyszczących cekinów…

Kartki urodzinowe handmade znaleźć można w Artistroom.pl

Tags: , ,

Related Article

No Related Article