czwartek, 20 czerwca, 2024

Secondhandy od kilkunastu lat cieszą się dużą popularnością wśród naszego społeczeństwa. Dawniej uważane były za sklepy dla ludzi uboższych, których nie stać było na markowe ubrania. Obecnie, sklepy z odzieżą używaną chętnie odwiedzane są przez światowej sławy gwiazdy, celebrytów oraz osoby, które nie narzekają na swoje zarobki. Dlaczego cieszą się taką popularnością? Czy warto je odwiedzać regularnie? O to odpowiedź.

Po pierwsze – skarbnica perełek

Secondhandy czyli tzw. lumpeksy to sklepy z odzieżą używaną, przywożoną najczęściej z zagranicy. Dostawcy odzieży używanej dostarczają ją zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu, co zapewnia regularne nowości w sklepie. W dniu, w którym nastąpiła dostawa ceny są wyższe, w kolejnych – niższe. W secondhandach można znaleźć rzeczy zagraniczne co oznacza, że jest mało prawdopodobieństwo, że zobaczymy taką samą rzecz na osobie w naszym otoczeniu. Mimo, iż sklep przyjmuje nazwę odzieży używanej, często zdarza się tam znaleźć perełki z metką (i to markową!). Dodatkowo, są one dużo tańsze, niż ubrania kupowane w popularnych sieciówkach czy sklepach internetowych.

Po drugie – wszystko za grosze

Lumpeksy słyną z szerokiego wyboru asortymentu. Dostawcy odzieży używanej dbają o to, by towar przywożony był dla każdego tzn. można tam znaleźć odzież damską, męską, dziecięcą a nawet niemowlęcą. Dodatkowo, niejednokrotnie można upolować obuwie, torebki czy dodatki skórzane. Również takie rzeczy jak zasłonki, firanki czy pościel cieszy się powodzeniem wśród klientów. Ubrani występują w różnych rozmiarach. A ich ceny są tak niskie, że klientki chętnie kupują wiele rzeczy, które później w domu przerabiają według własnych upodobań.

Po trzecie – bystre oko

By robić zakupy w lumpeksach trzeba znać terminy, kiedy dostawcy odzieży używanej przywożą towar, mieć dużo czasu i naprawdę bystre oko. Rzeczy jest tam mnóstwo, dlatego trzeba poświęcić czasami kilka godzin na znalezienie perełek. Ubrania często leżą w koszach lub ciasno wiszą na wieszakach, co nie ułatwia ich wyszukiwana. Jednak ta satysfakcja, gdy znajdzie się coś wyjątkowego jest ogromna!

Secondhandy za granicą uważane są za skarbnice oryginalnych i wyjątkowych rzeczy. Powoli i u nas sklepy te robią furorę na mapie zakupowej. Warto się o tym samemu przekonać.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft