czwartek, 30 maja, 2024

Kiedy zbliża się lato, każda kobieta zaczyna rozglądać się za atrakcyjnymi sandałkami, które będą dobrą oprawą zadbanych i opalonych stóp. By jednak buty takie dobrze spełniały swoją rolę, trzeba je dobrze wybrać.

Wygoda przede wszystkim

Tak samo jak w przypadku wielu innych rodzajów damskiego obuwia, również sandały damskie często są piękne, ale niewygodne. W przypadku tego rodzaju obuwia zaś wygoda jest szczególnie pożądana. Jego specyficzna budowa sprawia, że kiedy na przykład buty są kiepskiej jakości, paski mogą boleśnie wrzynać się w ciało, powodując ranki i odciski. Dość spotykane są też odparzenia stóp i ból powodowane przez niewygodną, źle wyprofilowaną czy wykonaną z kiepskich materiałów podeszwę i wkładkę.

Czasem zatem zdarza się, że sandałki damskie świetnie wyglądają, ale praktycznie nie da się w nich chodzić, a już na pewno niemożliwe jest cieszenie się wygodą. Niestety zwykle dotyczy to bardzo atrakcyjnych wizualnie butów. Nierzadko im bardziej „fikuśne” sandały damskie, tym mniej praktyczne. Umieszczane w środowej części obuwia ozdoby, na przykład plastikowe kwiatki, nierzadko także powodują wielki dyskomfort. Fatalnie jest też wybierać buty na wysokich obcasach czy koturnach z bardzo cienkimi paskami. Wyglądają one bardzo efektownie, ale chodzenie w nich powoduje, że nogi mocno przesuwają się do przodu i wywierają duży nacisk na paski, wobec czego ich wpijanie się w ciało jest normą.

Sandały damskie godne polecenia

Oczywiście wszystko to nie oznacza, że trzeba wyglądać skromne, mało atrakcyjne sandały, by móc zapewnić sobie wygodę. Trzeba jednak wykazać się zdrowym rozsądkiem oraz zdolnością przewidywania, zwłaszcza gdy szuka się butów praktycznych, a nie takich, w których można tylko siedzieć i ładnie wyglądać, gdyż wówczas można wybierać wszelkie, nawet najfantastyczniejsze modele.

Na pewno godne polecenia są damskie sandały wykonywane z naturalnych materiałów, jak skóra czy zamsz. Dobrze dopasowują się do kształtu stóp i jeśli zachodzi taka potrzeba, lekko się rozciągają. Skóra jest też miękka, nie trzeba więc obawiać się obcierania i innych przykrych dolegliwości, które sprawiają, że buty nie są wygodne.

Warto również wybierać buty o odpowiedniej budowie. Wkładka powinna być dobrze wyprofilowana; dobrze jest również, kiedy posiada warstwę pianki bądź innego rodzaju „poduszeczkę”, co skutecznie zapobiega pojawianiu się odcisków na podeszwach stóp i bolesnym odparzeniom. W takich butach można wygodnie przechodzić cały dzień, nawet gdy wcale nie są płaskie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article