sobota, 13 lipca, 2024

Ogłoszenia prasowe o tej treści to codzienność. Mimo tego, że rynek usług budowlanych jest bardzo szeroki, to ciągle więcej jest ogłoszeń poszukujących wykonawców usług niż oferujących ich wykonanie. Budownictwo przeżywa rozkwit i nic nie zapowiada, że coś się w tym obszarze może zmienić. Poszukiwanie dobrej, sprawdzonej firmy budowlanej stanie się więc udziałem jeszcze niejednego inwestora.

Jak wybrać najlepszą firmę?

Niezawodnej metody na sprawdzenie firmy nie ma i jest to problem wykraczający daleko poza branżę budowlaną. Ale tak jak polecamy sobie dobrego fryzjera, krawcową czy restaurację podobnie warto poszukać opinii o wykonawcach inwestycji budowlanych. Osoby, które mają za sobą budowę domu czy kapitalny remont mieszkania to skarbnica informacji na temat formalności urzędowych, materiałów budowlanych, a przede wszystkim fachowców realizujących inwestycję. Warto skorzystać z takich doświadczeń i jeśli zadowoleni klienci, tacy jakich ma firma budowlana Opole, polecą wykonawcę innym, to warto zaryzykować.

Wśród warunków stawianych firmie budowlanej zazwyczaj pojawia się również cena usługi. W tej kwestii warto zachować dużą ostrożność i rozsądek. Ceny bardzo wysokie nigdy same w sobie nie są gwarancją jakości. Natomiast stawki znacznie odbiegające w dół od średnich rynkowych są do przyjęcia jedynie w przypadku nowych firm, które chcąc zaistnieć na rynku dają promocyjne, bardzo korzystne oferty cenowe. W innych przypadkach niska cena to podejrzenie łamania praw pracowniczych albo wynik zatrudniania pracowników o małym doświadczeniu i niskich kwalifikacjach, albo przypadkowych, którzy w każdej chwili mogą porzucić pracę i stworzyć kłopotliwą sytuację dla pracodawcy.

Rękojmia solidności

Podpisanie umowy, po zapoznaniu się z kosztorysem wstępnym, to kolejny ważny krok inwestora. Jeśli firma proponuje wykonanie prac bez umowy na piśmie, za konkurencyjną cenę, to nie dość, że inwestor działa na pograniczu prawa, to dodatkowo naraża się na niemożność dochodzenia roszczeń w przypadku niewykonania prac lub wykonania ich w sposób niegwarantujący wysokiej jakości i tym samym trwałości użytkowania.Uczciwa, rzetelna firma budowlana Opole podpisując umowę bierze na siebie odpowiedzialność za wykonanie prac w terminie i w oparciu o najwyższe standardy prawa i sztuki budowlanej.

Solidność i rzetelność wykonawcy podkreślają również udzielaniem rękojmi na wykonane prace budowlane. Gwarancja dawana inwestorowi w umowie znacznie zwiększa zaufanie do firmy oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa przyszłych użytkowników domu.

Tags: ,

Related Article