czwartek, 20 czerwca, 2024

Nowoczesne zadaszenie tarasu stanowi obiekt pożądania wielu osób. Strefa komfortu i wypoczynku na ogrodzie w znaczny sposób się zwiększa, jeżeli możemy cieszyć się świeżym powietrzem o różnych porach dnia, niezależnie od pogody.

Nowoczesne zadaszenie tarasu a prawo budowlane

Czy stawiając nowoczesne zadaszenie tarasu będzie potrzebne pozwolenie na budowę? Obecnie nie. Na szczęście dla wszystkich osób polskie prawo budowlane zmieniło się w taki sposób, że nie jest wymagane dodatkowe pozwolenie budowlane, dzięki czemu we własnym ogrodzie można pozwolić sobie na o wiele więcej. Wszystko dokładnie opisane jest w art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy “Prawo budowlane”, gdzie opisane są nie tylko zadaszenia tarasowe, ale również inne konstrukcje budowlane, jakie pojawiają się w ogrodach, jak np. wiaty garażowe, przydomowe ganki, ogrody zimowe, itd. 

Nowoczesne zadaszenie tarasu i wyposażenie

Skoro już będziemy posiadaczami takiego zadaszenia, to czas na to, aby ten salon na świeżym powietrzu, jak to niektóre osoby mawiają, dobrze wyposażyć. Nowoczesne zadaszenie tarasu pozwala na zakup lepszej jakości mebli ogrodowych, które znajdując się pod zadaszeniem nie będą wystawione na działanie promieni słonecznych i innych podobnych czynników atmosferycznych. Ze spokojem można więc pozwolić sobie chociażby na zakup mebli z wikliny, a nawet z technorattanu, dzięki czemu otrzyma się naprawdę wspaniałe i wygodne wyposażenie. Pod zadaszeniem powstanie wspaniała strefa dla wszystkich domowników i gości. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-po-numerze-rejestracyjnym/