czwartek, 20 czerwca, 2024

Skoki napięcia w instalacji elektrycznej nie są wcale rzadkim zjawiskiem. Większości z nich nawet nie odczuwamy, nie oznacza to jednak, że nie stanowią one zagrożenia dla urządzeń elektrycznych znajdujących się w naszych domach i firmach.

Za przepięcia odpowiadają przede wszystkim wyładowania atmosferyczne, mogą być jednak również konsekwencją awarii, do których dochodzi w sieci elektroenergetycznej. Walka o odszkodowanie za uszkodzony w ten sposób sprzęt bywa żmudna i czasochłonna, być może więc lepszym rozwiązaniem okaże się zainwestowanie w ochronnik przepięciowy.

Ochronniki możemy podzielić na przynajmniej kilka typów. Podział, z którym mamy do czynienia najczęściej mówi przy tym o ochronnikach odcinających, ograniczających oraz kombinowanych. Te ostatnie często okazują się rozwiązaniami najbardziej interesującymi. Stanowią połączenie obu wcześniej wymienionych typów. Przeważnie łączy się je szeregowo, jak i kaskadowo, w zależności od tego, jaka forma jest nam bardziej potrzebna w danym momencie.

Jeśli planujesz zakup artykułów elektrycznych zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu – elektryczny.pl. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz produkty znanych producentów.

Tags:

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ Dębowa konsola do przedpokoju loft