sobota, 24 lutego, 2024

Domy parterowe są obecnie niesamowicie popularne. Trudno się dziwić – prezentują się znakomicie, a do tego nie utrudniają życia. Nie trzeba się obawiać, że ze schodów spadną dzieci i stawiać specjalnych zabezpieczeń dla nich. Nie trzeba również bać się, że w przyszłości, na skutek na przykład choroby czy starości nie będzie się można po tych schodach wdrapać. W tej chwili domy rosną raczej wszerz i wzdłuż niż w górę. Ale to nie jest jedyna moda, jaką można w tym momencie zaobserwować. Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań sprawiło, że wiele osób interesuje się domami drewnianymi – które niewątpliwie są bardzo ekologiczne! Czy jednak w naszym klimacie takie domy się sprawdzą? Jak są wznoszone i gdzie znaleźć firmę, która się tym zajmuje?

 

Domy drewniane – czyli jakie?

Myśląc o drewnianym domu wiele osób ma przed oczami jakąś chałupkę z dawnych lat, pokrytą strzechą, albo też domki góralskie, jakie widuje się w czasie wycieczek (oczywiście, o ile ktoś nie mieszka w tym regionie). Tymczasem współczesne domy drewniane są oczywiście wielkie i solidne, a do tego wytrzymałe i trwałe. Należy jedynie nawiązać współpracę z właściwą firmą, która ów dom wzniesie i zrobi to poprawnie, przykładając uwagę do szczegółów. Czyni tak na przykład firma budowlana MAWIT, specjalizująca się we wznoszeniu domów z drewna. Więcej o jej ofercie można dowiedzieć się ze strony mawit.com.pl.

 

Domy drewniane – jak się je wznosi?

Jeśli chodzi o współczesne  domy drewniane parterowe można posłużyć się istniejącym katalogiem, żeby zapoznać się za całą ofertą – i dowiedzieć się jak wiele ich rodzajów jest do wyboru! To domy budowane są z prefabrykatów z drewna (czyli gotowych elementów konstrukcyjnych), które łączy się za pomocą wytrzymałych mocowań. Przetrwają one próbę czasu, ponieważ to specjalne elementy, przygotowane w tartakach tak, by były odporne na wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury.

 

 

Tags: ,

Related Article

tcupbra.org nuity.org developer.com