piątek, 21 czerwca, 2024

Decydując się na drzwi balkonowe przesuwne musimy wiedzieć, że do wyboru mamy kilka modeli do wyboru. Który z nich będzie najlepszy? W podjęciu odpowiedniej decyzji pomoże nam dokładna analiza naszych potrzeb.

Drzwi balkonowe przesuwne PAS i HST

Okna odstawno-przesuwne HST to model przesuwany w poziomie. Oprócz tego charakteryzuje się on tym, że ruchome skrzydło można (jak sama nazwa wskazuje) odstawić. Nie jest to wielka odległość, bowiem tylko kilka milimetrów, ale jak to mówią – zawsze coś. Niestety, ale jest to model, który nie pozwala na zastosowanie niskiego progu. Podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe HST otwierane są w sposób poziomy, przesuwając się wzdłuż osi. Często wybierane są do domów z tego względu, że pozwalają na zastosowanie niskiego progu, co ułatwia poruszanie pomiędzy domem a dworem. Plusem jest to, że HST w wielu przypadkach może być sterowany za pomocą automatycznego pilota. 

Uchylno-przesuwne drzwi tarasowe HKS

Drzwi balkonowe przesuwne HKS przesuwane są w poziomie podczas otwarcia. Można je również uchylić, jeżeli chodzi o górną krawędź. Jest to bardzo wygodna opcja dla tych osób, które nie chcą otwierać całego okna, jeżeli chcą przewietrzyć całe pomieszczenie.  Dlaczego tak wiele osób poleca ten model drzwi na taras? Ponieważ ich cena jest bardzo niska. Na ich zakup mogą pozwolić sobie osoby, które mają okrojony budżet i nie mogą sobie pozwolić w tej kwestii na żadne finansowe szaleństwa. Ich minusem jest to, że próg nie może być tak niski, jak w przypadku systemu HST. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/