piątek, 21 czerwca, 2024

Leczenie niepłodności Kraków to niezwykle skomplikowany i często niestety też długotrwały proces, w który zaangażowana jest para. Nowoczesne metody diagnostyczne na szczęście pozwalają na szybkie określenie przyczyn niepłodności i podjęcie odpowiednich kroków (in vitro Kraków, klinika in vitro Kraków). Pary, które bezskutecznie starają się o dziecko (przez więcej niż 6 miesięcy) powinny zasięgnąć opinii w specjalistycznej klinice leczenia niepłodności (np. klinika in vitro Kraków).

In vitro Kraków

Powszechnie znane już zapłodnienie in vitro to złożony proces, podczas którego dochodzi do połączenia komórek jajowych i plemników na płytce laboratoryjnej. W przypadku, kiedy uda się pomyślnie przeprowadzić ta procedurę i dojdzie do zapłodnienia, wówczas otrzymany w tym procesie embrion umieszczany jest w macicy kobiety. Zapłodnienie in vitro to skuteczny sposób na leczenie niepłodności Kraków to do leczenia niepłodności każdego typu (oprócz niepłodności spowodowanej przez anatomiczne problemy macicy, w które zalicza się np. ciężkie wewnątrzmaciczne zrosty). In vitro zalecane jest tym parom, które podejmowały długotrwałe, bezskuteczne starania o poczęcie dziecka oraz borykają się z pewnymi problemami zdrowotnymi (zablokowane jajowody, męska niepłodność czy endometrioza).

Leczenie niepłodności Kraków – skuteczność in vitro

Tak jak i w przypadku wielu innych zabiegów, sukces zapłodnienia poprzez metodę in vitro zależy od wielu różnorodnych czynników. Im szybciej podejmie się leczenie, a także m młodsza para stara się o dziecko, tym powodzenie tej metody zapłodnienia jest wyższe. Niestety, ale ogromny wpływ na powodzenie zajścia w ciążę dzięki in vitro, ma wiek kobiety. Im jest ona starsza, tym niestety procentowo ma niższe szanse na zajście w ciąże. Nie jest to oczywiście reguła, jednakże wskaźnikiem statystycznym.

Dlaczego warto skorzystać z metody in vitro?

To jedyna metoda pozwalająca na zajście w ciążę, kiedy naturalne poczęcie dziecka jest nieskuteczne. Co więcej cała metoda opiera się na niezwykle dokładnej diagnostyce, w związku z czym para starająca się o dziecko poznaje przyczyny swojej niepłodności. Metoda in vitro pozwala także na zajście w ciążę kobiet starszych, które w normalnych (naturalnych) warunkach nigdy nie zdecydowałyby się lub nie mogłyby już zajść w ciążę.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/