sobota, 13 lipca, 2024

Każda kobieta chce pięknie wyglądać i mieć zadbane dłonie. Jednak długi dzień pracy, zmęczenie, wiele obowiązków, zdecydowanie nie sprzyjają wykonywaniu regularnie manicure paznokci. Dlatego też warto zastanowić się nad jedną z metod zdobienia paznokci, która wytrzyma dłuższy czas. Przykładowo może to być metoda akrylowa zdobienia paznokci. Jak przedstawiają się jej zalety?

1) bardzo wysoka wytrzymałość

Przede wszystkim warto powiedzieć tutaj, że akrylowo wykonane paznokcie cechuje naprawdę wysoka wytrzymałość. Warto w tym momencie powiedzieć w ogóle trochę o tym, czym w zasadzie taki akryl jest. Otóż jest to proszek, z którego tworzy się następnie gęsty żel. Nakładany jest on na paznokieć i na szablon albo tips.

Zasadniczo wymagana jest tutaj naprawdę duża precyzja i dokładność, ponieważ taki akryl zastyga bardzo szybko. Później tworzy on na paznokciu naprawdę mocną warstwę, która jest w zasadzie całkowicie odporna na wszelkie zadrapania, pęknięcia itp. Dalej pozostaje już tylko po upływie kilku tygodni zdjąć akryl za pomocą frezarki.

2) możliwość wydłużenia paznokcia

metoda akrylowa zdobienia paznokcia także umożliwia piękne wydłużenie paznokcia na tipsie albo na formie czy szablonie. Zasadniczo trzeba tu jeszcze dodać, że tak wydłużony paznokieć jest naprawdę bardzo trwały – nie osłabi go żadna substancja, nie złamie się on. Jest to zatem naprawdę wygodna forma stylizacji paznokci.

Co ciekawe- jeszcze jedna metoda zdobienia paznokci umożliwia także ich wydłużenie. Będzie to oczywiście metoda żelowa – jednak ona nie daje aż tak wytrzymałego efektu, jak w przypadku akrylu.

3) możliwość wielu aranżacji estetycznych

Poza tym no właśnie – zaletą metody akrylowej zdobienia paznokci jest to, że taki paznokieć można zaaranżować naprawdę na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim istnieje tutaj bowiem bardzo szeroka gama różnorodnych proszków, żeli wypukłych, świecących, brokatów itp. które specjalnie są produkowane do paznokci akrylowych i tylko na nich tak znakomicie się sprawdzają. Ponadto bardzo popularne są tutaj także różne ozdoby polegające na malowaniu wypukłych wzorków, doklejaniu świecidełek, cekinów, błyskotek… Praktycznie tak zaawansowane zdobienia da się uzyskać jedynie na akrylu.

Co więcej -te wszystkie zdobienia także będą bardzo trwałe. Warto bowiem podkreślić, że w zasadzie to część z nich to nawet wykonuje się z proszków akrylowych czy z innego rodzaju substancji, które doskonale ozdabiają płytkę paznokcia. Całość prezentuje się naprawdę ciekawie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article