piątek, 21 czerwca, 2024

 

Tak, kochamy się opalać. Nie tyle cieszy nas przebywanie na świeżym powietrzu, ale słońce, które powoduje, że nasza skóra w piękny sposób zmienia kolor na ładniejszy. Brązowy odcień skóry w połączeniu z jasnymi ubraniami wygląda elegancko, bardziej ekskluzywnie. Nie zapominajmy o tym, że słońce wymusza na nas większą dbałość o skórę w obrębie twarzy.

Kosmetyki na wakacje

Planując wyjazd na wakacje w sezonie letnim, czy też do zagranicznego kurortu, gdzie słońce świeci przez cały czas, nie zapominajmy o tym, aby do kosmetyczki załadować odpowiednie produkty. Pomogą nam one zadbać o zdrowy wygląd skóry, a my nie będziemy przejmować się tym, że na naszej twarzy pojawiają się dodatkowe zmarszczki. Jednymi z takich kosmetyków, który potrzebny jest do twarzy, jest bloker i to najlepiej taki z filtrem 50 oraz mgiełka do twarzy. Ktoś powie, że to dużo i twarz nie będzie miała szansy się opalić. Błąd. Twarz otrzyma dużą szansę na zdrową, piękną opaleniznę, a do tego zapewnimy jej maksymalny poziom ochrony. Nie zapominajmy również o tym, aby wyposażyć się w dobry krem do twarzy (także z filtrem, np. 30), który będzie bogaty w przeciwutleniacze, korzystne dla naszej skóry.

Odnowa dla skóry

Chociażby nie wiadomo, ile filtrów byśmy mieli na sobie, pamiętajmy o tym, aby pod ręką mieć krem odnawiający. Konieczne taki krem, który będzie posiadał witaminę C. Tak, tyle się o niej mówi, jeżeli chodzi o zdrowie. Nie można również zapominać o tym, że jest ona korzystna dla naszego wyglądu, ponieważ ujędrnia skórę w okolicy twarzy, poprawia koloryt, a także ma właściwości rozjaśniające. Mały, niepozorny produkt, ale z korzyścią dla naszego wyglądu. Panie powinny mieć również pod ręką żel, który będzie wyróżniał się takimi funkcjami, jak nawilżenie i wygładzenie. Przy tej okazji warto wspomnieć o innej rzeczy, jeżeli chodzi o nawilżenie. Nie tylko kremy, czy żele będą nam pomagać, ale także woda. Wiosną i latem zawsze pijmy duże ilości wody, która korzystnie wpływa na nasz organizm również od środka. Skóra na pewno nam chętnie za to podziękuje.

Ochrona na wakacje

Nadmierna ekspozycja na słońce wyniszcza zdrowe komórki w skórze twarzy. Przyda się nam krem, który będzie bogaty w takie składniki, jak kwas hialuronowy, algi i spirulina. Są to składniki, które działają ochronnie. Nie tylko, jeżeli chodzi o słońce, ale również zanieczyszczenia, które znajdują się dookoła nas. Skoro mamy już działać kompleksowo, to także jako ochronę na cały dzień. Krem nawilżający to absolutny pewnik, który trzeba mieć pod ręką o każdej porze roku. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z latem. Krem nawilżający posiada również właściwości silnie antyoksydacyjne. Do tego znaleźć w nim można kwas hialuronowy, który spowalnia proces starzenia się.

Może trochę tych kosmetyków jest, ale naprawdę warto mieć je pod ręką. Wystarczy tylko spojrzeć na Koreanki i Japonki, które każdego dnia używają do pielęgnacji po kilkanaście kosmetyków. Skóra na ich twarzach jest godna pozazdroszczenia, dlatego warto naprawdę brać z nich przykład.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/