sobota, 13 lipca, 2024

Ferie zimowe to czas, w którym dziecko ma zregenerować swoje siły, aby mogło wrócić do nauki szkolnej po krótkiej przerwie, pełne energii i sił do dalszej nauki. Świetnym sposobem na spędzenie aktywnych ferii są obozy zimowe. Ale jak przygotować dziecko do pierwszego wyjazdu na narty?

Wybór oferty

Rodzice, którzy planują wysłać swoje dziecko na obóz narciarski z całą pewnością zdziwią się ilością dostępnych ofert. W pierwszej kolejności najlepiej jest dokładnie przeglądać poszczególne warianty, aby znaleźć wyjątkową perełkę. Nie można zapominać, aby również dziecko mogło uczestniczyć w podejmowaniu decyzji. To w końcu ono ma jechać na obóz narciarski, więc warto, aby bawiło się na nim dobrze. Szczególnie, że zimowiska narciarskie to nie tylko stok i narty, bo profesjonaliści, jak Róża Wiatrów dbają o to, aby wyjazdy były atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku.

Oferta wybrana – co dalej?

Podstawą przygotowania jest zebranie informacji od organizatora. Bardzo często praktykowane są spotkania dla uczestników zimowiska dla młodzieży, podczas którego uzyskać można wszelkie niezbędne info. Wśród najważniejszych kwestii, o jakie należy dopytać jest np. konieczność posiadania paszportu czy dowodu osobistego, legitymacji szkolnej.

Przygotowując rzeczy trzeba dowiedzieć się czy będzie możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego czy konieczne jest jego skompletowanie jeszcze przed wyjazdem. O ile narty czy buty może i będzie można wypożyczyć, o tyle ciepłe skarpetki, gogle, kask warto przygotować wcześniej. To elementy, które muszą być dopasowane do danego dziecka. Koniecznie zadbać trzeba też o ubranie na stok – spodnie i kurtka narciarska, a do tego rękawice, koniecznie nieprzemakalne i wiatroodporne – zapewnią dziecku komfort i ciepło podczas jazdy.

Kwestie emocjonalne

Pierwszy wyjazdy, szczególnie u młodszych dzieci wiązać się może ze stresem. Obozy narciarskie dla dzieci są zorganizowane w sposób bardzo atrakcyjny, aby młody człowiek miał okazję nie tylko nauczyć się jeździć, ale również doskonale się bawił. Niektóre maluchy trzeba jednak odpowiednio przygotować, szczególnie gdy jest to ich pierwszy wyjazd bez rodziców. Świetnie sprawdzić się może szczera rozmowa, gdzie dziecko będzie miało możliwość wyrażenia własnych myśli, emocji czy obaw związanych z wyjazdem. To doskonały sposób na to, aby poznać potencjalne przyczyny problemów i móc im skutecznie zaradzić. Dziecko, które wie czego się spodziewać, jest świadome tego, co je czeka podczas wyjazdu i wie, ile dni spędzić ma bez rodziców.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article