czwartek, 30 maja, 2024

Moda na proste, oszczędne formy i subtelne, stonowane kolory opanowała nie tylko wnętrza, ale również ogrody! Uporządkowane, symetryczne układy, rezygnacja z ozdób i proste meble to sprawdzony sposób na dodanie przydomowej przestrzeni klasy. Jak wykreować tuż za progiem domu modną przestrzeń sprzyjającą wartościowemu odpoczynkowi? Sprawdź!

Harmonia układu

Dekoracyjność minimalistycznych ogrodów tkwi w użytych materiałach, palecie subtelnych barw, symetrii i przemyślanej kompozycji. Zrezygnuj z bujnych, samoistnie rozkrzewiających się pnączy i krzewów na rzecz roślin o zwartej strukturze. Starannie zaprojektowane rabaty, równo przycięte żywopłoty i utrzymany w nienagannej kondycji trawnik będą doskonałą bazą aranżacji. Co ważne, wystrzegaj się różnorodności gatunkowej, która mogłaby wprowadzić do kompozycji chaos. Ciekawym rozwiązaniem, który doskonale sprawdzi się w ogrodzie zaprojektowanym w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, jest urozmaicenie tarasu o ogród wertykalny.

Komplety tarasowe z metalu – wielki efekt, prosta forma

Kolejnym etapem projektowania ogrodu jest wybór mebli. Unikaj drewnianych, bogato zdobionych zestawów. W minimalistycznym ogrodzie warto postawić na komplety tarasowe wykonane z lekkiego aluminium. W ofercie dobrych marek znajdziesz ciekawe projekty o prostej konstrukcji. Pozbawione ozdobników stoły, krzesła, kanapy i leżanki do ogrodu o chłodnym, metalicznym wykończeniu ciekawie kontrastują z żywą, intensywną zielenią. Ponadto, tego typu meble wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Zachowują one swoją nienaganną strukturę pomimo ekspozycji na szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć.

Tags: , , ,

Related Article