sobota, 13 lipca, 2024

Czy komfort snu może zależeć od jakości piżamy, w której śpimy? Tak! W trakcie nocy często zmieniamy pozycje, śpimy przykryci kołdrą, temperatura w trakcie snu jest niestabilna, wobec tego potrzebujemy piżamy, która doskonale zachowa komfort cieplny naszego ciała, będzie wygodna, a dodatkowo będzie estetycznie wykonana, aby cieszyć nasze oko.

Piżamy damskie – trudny wybór?

W ofercie piżam damskich możemy znaleźć dużo więcej propozycji w porównaniu do asortymentu piżam męskich. Jednak nie powinno nas to zniechęcić. Warto zainwestować w komfort naszego snu, poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej dla nas piżamy. Z poniższymi wskazówkami może okazać się to prostsze niż się początkowo wydaje.

Przede wszystkim istotny jest materiał, z którego wykonana jest piżama. Piżamy damskie najczęściej tworzone są z bawełny i jest to jeden z bardziej polecanych materiałów. Idealnie zachowuje stabilność cieplną – latem delikatnie ochładza nasza skórę, natomiast zimą doskonale zachowa przyjemne ciepło. Dodatkowo można znaleźć naprawdę szeroką gamę fasonów i wzorów piżam wykonanych z bawełny, co spodoba się szczególnie osobom, które przywiązują wagę do tego jak wyglądają również wieczorem.

Jaki materiał poza bawełną?

Doskonałym wyborem mogą okazać się także piżamy damskie wykonane z lnu. Len wykazuje się wysoką higroskopijnością, piżamy wykonane z lnu będą idealnie przepuszczały powietrze, a jednocześnie wchłoną nieprzyjemną wilgoć, dzięki swojemu wysokiemu współczynnikowi chłonności. Trzeba się natomiast liczyć z wyższą ceną lnianych piżam w porównaniu do tych wykonanych z bawełny, jednak z reguły jest to warte swojej ceny.

Na chłodne, zimowe noce, polecanym materiałem jest soft. Charakteryzuje się on przyjemną miękkością, która sprawi, że nawet w mroźny wieczór poczujemy się przytulnie. Dodatkowo soft należy do grubszych materiałów, co oznacza, że jest cieplejszy niż inne materiały. Zatem soft nada się idealnie jako materiał do piżam zimowych dla osób, które stronią od wychłodzenia.

Piżamy męskie

Zasady dotyczące wyboru piżamy dla mężczyzny praktycznie nie różnią się od tych, które zostały wymienione dla piżam damskich. Tu również bawełna może okazać się idealnym, uniwersalnym materiałem, a soft sprawdzi się na zimowe wieczory.

Różnicą między piżamami damskimi a męskimi jest różnorodność wyboru fasonu. Szukając piżam damskich możemy trafić na bogatą ofertę kompletów z krótkimi spodenkami, z długimi spodenkami, wszystkimi długościami rękawków od koszulek piżamowych, a także mamy do wyboru dłuższe tuniki i koszule nocne. Jeśli chodzi o piżamy męskie, wybór jest niestety ograniczony, jednak bez problemu każdy jest w stanie dobrać idealną piżamę dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article