sobota, 13 lipca, 2024

Modernizacja lub budowa nowego domu wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Część z nich skupi się na pewno dookoła stolarki drzwiowej i okiennej. Mówi się, że okna Warszawa,  a także drzwi, to najdroższe elementy w całym domu. Nic więc dziwnego, że należy je wybierać z tak dużą troską.

Drewniane i plastikowe okna Warszawa

Biorąc pod uwagę stolarkę okienną, jedną z najczęściej wymienianych propozycji będą te wykonane z drewna lub z polichlorku winylu, czyli z plastiku. Należy wiedzieć, że obydwie propozycje mają bardzo zbliżone parametry do siebie. Oprócz ceny. Niestety, ale naturalne drewno jest drogie. To właśnie tworzywo sztuczne jest takim produktem, które znajduje się w zasięgu finansowym każdej osoby. Nie oznacza to jednak faktu, że z góry należy zdecydować się na plastik. Pod uwagę należy wziąć również inne czynniki, które mają wpływ na komfort użytkowania w przyszłości.

Ważne parametry

Wybierając okna Warszawa należy wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

  • odporność na obciążenie wiatrem – klasa od A1 do C6,
  • przenikalność cieplna – współczynnik wyrażony za pomocą Uw, który powinien utrzymać się na poziomie 0,9 W/ m2K, nie można wybierać okien, których współczynnik Uw jest niższy,
  • wodoszczelność – klasa od 1A do 9A,
  • izolacja akustyczna – współczynnik, który określany jest za pomocą Rw, w miarę spokojnej okolicy wystarczy, aby Rw=3-35 dB.

Może i nie uda się kupić idealnych okien do domu, ale należy postarać się wybrać takie produkty, które będą spełniać przynajmniej zdecydowaną większość wymagań, jakie stawiają konsumenci. 

 

Tags: ,

Related Article