czwartek, 20 czerwca, 2024

Domy szkieletowe nazywane również “kanadyjczykami” początkowo wzbudzały ogromną niechęć wśród wielu osób. Obecnie można przekonać się jednak, że są to solidne domy tworzone z prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych. Są to konstrukcje budowlane dla wielu pokoleń.

Lekkie domy szkieletowe

Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, że są to domy lekkie, ponieważ ich głównym budulcem jest drewno, które może docierać na budowę w części już złożone. Przymocowane do ziemi za pomocą specjalnych kotew tylko fundamenty ma murowane, dzięki czemu stoi on pewnie – jeżeli jest on wykonany przez odpowiednią ekipę. Ktoś może powiedzieć, że takie domy nie są odporne na ogień. Nic bardziej mylnego. W obecnych czasach całe drewno pokrywane jest specjalnymi impregnatami, które sprawiają, że klasa odporności takich materiałów porównywana jest do domów murowanych. Domy szkieletowe są w stanie przetrwać wiele, jeżeli tylko ich izolacja będzie wykonana w odpowiedni sposób.

Niskie koszty realizacji

Wiele osób docenia domy szkieletowe na pewno za niskie koszty realizacji, które są nieporównywalne nawet do domów murowanych. Jeżeli komuś zależy na oszczędnościach, to może być pewny, że dzięki mniejszym fundamentom, mniejszej ilości prac “mokrych”, krótszemu okresowi wykonywania prac, koszt postawienia takiego domu są zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo w przyszłości koszta ogrzewania takiego domu są zdecydowanie mniejsze. Ciekawostka jest również fakt, że domy drewniane bez problemu można latem schłodzić, jeżeli na dworze będą zbyt wysokie temperatury. 

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/ https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady