sobota, grudzień 4, 2021

Secondhandy od kilkunastu lat cieszą się dużą popularnością wśród naszego społeczeństwa. Dawniej uważane były za sklepy dla ludzi uboższych, których nie stać było na markowe ubrania. Obecnie, sklepy z odzieżą używaną chętnie odwiedzane są przez światowej sławy gwiazdy, celebrytów oraz osoby, które nie narzekają na swoje zarobki. Dlaczego cieszą się taką popularnością? Czy warto je odwiedzać regularnie? O to odpowiedź.

Po pierwsze – skarbnica perełek

Secondhandy czyli tzw. lumpeksy to sklepy z odzieżą używaną, przywożoną najczęściej z zagranicy. Dostawcy odzieży używanej dostarczają ją zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu, co zapewnia regularne nowości w sklepie. W dniu, w którym nastąpiła dostawa ceny są wyższe, w kolejnych – niższe. W secondhandach można znaleźć rzeczy zagraniczne co oznacza, że jest mało prawdopodobieństwo, że zobaczymy taką samą rzecz na osobie w naszym otoczeniu. Mimo, iż sklep przyjmuje nazwę odzieży używanej, często zdarza się tam znaleźć perełki z metką (i to markową!). Dodatkowo, są one dużo tańsze, niż ubrania kupowane w popularnych sieciówkach czy sklepach internetowych.

Po drugie – wszystko za grosze

Lumpeksy słyną z szerokiego wyboru asortymentu. Dostawcy odzieży używanej dbają o to, by towar przywożony był dla każdego tzn. można tam znaleźć odzież damską, męską, dziecięcą a nawet niemowlęcą. Dodatkowo, niejednokrotnie można upolować obuwie, torebki czy dodatki skórzane. Również takie rzeczy jak zasłonki, firanki czy pościel cieszy się powodzeniem wśród klientów. Ubrani występują w różnych rozmiarach. A ich ceny są tak niskie, że klientki chętnie kupują wiele rzeczy, które później w domu przerabiają według własnych upodobań.

Po trzecie – bystre oko

By robić zakupy w lumpeksach trzeba znać terminy, kiedy dostawcy odzieży używanej przywożą towar, mieć dużo czasu i naprawdę bystre oko. Rzeczy jest tam mnóstwo, dlatego trzeba poświęcić czasami kilka godzin na znalezienie perełek. Ubrania często leżą w koszach lub ciasno wiszą na wieszakach, co nie ułatwia ich wyszukiwana. Jednak ta satysfakcja, gdy znajdzie się coś wyjątkowego jest ogromna!

Secondhandy za granicą uważane są za skarbnice oryginalnych i wyjątkowych rzeczy. Powoli i u nas sklepy te robią furorę na mapie zakupowej. Warto się o tym samemu przekonać.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej

Tags: ,

Related Article