wtorek, 23 kwietnia, 2024

Jesteśmy w sklepie z wyposażeniem łazienkowym. Mamy zamiar kupić odpowiednie wyposażenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. To dla nas nowa sytuacja, dlatego czujemy się nieco zagubieni. Na co zwrócić uwagę, a co możemy pominąć? To być może na pozór proste pytania, jednakże odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista.

Zwróćmy uwagę na kolor naszego pomieszczenia

Zwykle łazienki są białe. Niekiedy mamy do czynienia z białym kolorem sufitu, a część ścian i posadzkę uzupełniają płytki. Niekiedy też całe pomieszczenie pokryte jest w płytkach. To ważny aspekt, aby określić dokładnie charakter naszego pomieszczenia. Przyjmijmy jednak najprostszą wersję, która w zasadzie będzie uniwersalna. Dobieraj urządzenia i przedmioty tak, aby się nie gryzły! Bez sensu będzie kupować np. wannę prostokątną w kolorze szarym, jeśli nasze pomieszczenie jest bardzo jasne. Lepiej będzie zdecydować się na biały odcień emalii. W innym wypadku miejsce do kąpania będzie wydawać się po prostu… brudne. A tego na pewno nie chcemy.

Jakie światło? Ciepłe czy zimne?

Żarówki mogą mieć różną barwę. Zwykle tą ciepłą stosuje się w pokojach, w których odpoczywamy. Może być to sypialnia czy jadalnia. Przy ciepłych barwach nasz mózg relaksuje się, a oczy odpoczywają. W innych przypadkach można użyć barwy światła tzw. zimnej. Nie ma co do tego jakichś wielkich wytycznych. W łazience możemy zastosować oba rodzaje świateł, choć te zimne cieszą się największą popularnością. Dzięki dobremu światłu nasze meble łazienkowe, świeżo położone płytki, czy ostatnio bardzo rozchwytywane wanny prostokątne, będą prezentować się znakomicie.

W czym będziemy się kąpać? 3 zasady.

Wybierając prysznic czy wannę musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy główne czynniki, które będą determinować nasz wybór. Po pierwsze rozmiar pomieszczenia. W małej łazience nie będziemy upychać wanny. Wybierzmy zgrabny, niewielki prysznic, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsca. Jeśli bardzo chcemy mieć więcej komfortu, dobrym wyjściem będzie udanie się do działu „wanny prostokątne”. Te bowiem, w odróżnieniu od półokrągłych i okrągłych, możemy wkomponować w narożnik i będą zdecydowanie praktyczniejsze w mniejszym mieszkaniu. Po drugie – cena. Przypuśćmy, że nie dysponujemy wielkimi bogactwami. Najlepiej będzie wyposażyć się w tańszą, mniejszą wannę. Te o ogromnych rozmiarach są znacznie droższe w kupnie i utrzymaniu. Po trzecie – styl. Wybierzmy taką wannę, która będzie pasować do reszty łazienki. Bez sensu będzie inwestować w taką o wymyślnych, niebanalnych kształtach. Im prościej, tym lepiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Tags: ,

Related Article

No Related Article